Nedávno, v říjnu, jsem psal o Turnově a dvou závodech vedle sebe v tentýž čas. V podstatě to stejné, ještě navíc ve středu, se podařilo na Pardubicku.

Na dráze Hvězdy SKP Pardubice se uskutečnila tradiční hodinovka a v sousedním Srchu byl zahájen Zimní běžecký pohár, který v jiných letech začínal vždy až třetí listopadovou středu. A to navíc v jičínském Kopidlně byl také tradiční Běh 17. listopadu.

No běžec byl se mohl roztrhat.

Na start 8. ročníku Pardubické hodinovky nastoupilo 18 vytrvalců. Z loňských medailistů v mužské kategorii se nezúčastnil nikdo. Takže ve stylu start cíl vyhrál domácí šestnáctiletý Pavel Hladík výkonem 16179 metrů.

Druhý, rovněž po sólo běhu, byl Petr Kalný z Atletiky Chrudim – 15402. Jeho manželka Jitka, vloni druhá, v novém osobním rekordu 13655, vylepšeném o půl kilometru, vyhrála soutěž žen. Druhou účastnicí byla Hana Jelínková z Třemošnice startující v barvách KRB Chrudim. Ta podobně jako vítězka vzorně spolupracovala s běžícími muži a také ona odjížděla velmi spokojena s výkonem 10563.

Souboj byl sveden o třetí místo v absolutním pořadí, o které po startu bojovala trojice závodníků. Nakonec ho vybojoval Pavel Novák z KRB Chrudim za 14729 před domácím Zdeňkem Novotným, jehož výkon byl 14695.

Drtivý závěr předvedl domácí Milan Bajer. Ten ještě po deseti kilometrech za 53:52 minuty ztrácel sto metrů na libereckého Františka Mockera, ale tuto ztrátu v závěrečných třech kolech vymazal a ve finiši ho porazil o tři metry – 11278.