Hradec Králové – Zima ani déšť nezmařily úvodní vydařený závod bikerského a běžeckého Rock Machine Hradeckého poháru. Na startu byli borci co umějí běhat kilometr na desítce pod 3:30, ale i ti, kteří bojují s hranicí sedmi minut. Celkem běželo 38 příznivců běhání.

Závod se uskutečnil na osmi kilometrové krosové trati, dvou čtyřkilometrových okruzích. Po startu čekal vytrvalce kilometrový výběh, který si jinou cestou ihned seběhli. Pak byl kilometřík mírně z kopce, přeběh hráze rybníku Cikán, a kilometřík proti proudu potoku Biřička, tedy mírně do kopce, do místa startu a cíle, na hráz rybníku Biřička.

Bezkonkurenčním vítězem se stal náchodský Marek Kincl, letos čtyřicátník, který byl v sobotu vítězem jiného hradeckého běhu – Křížové desítky. Osmikilometrovou trať zdolal za 27:28 minuty. V úvodu závodu s ním zkoušeli držet krok někteří mladíci, ale ti očividně přecenili své síly.

O druhé místo s minutovým odstupem za vítězem bojovala čtveřice vytrvalců. Nakonec uspěli ti zkušení – další nejlepší z kategorie nad 40 let. Druhý proběhl cílem Náchoďák Jiří Doucha před domácím závodníkem Cyklo Pokr Janem Vejběrou, který pár minut po doběhu nastoupil i do závodu horských kol a ve své kategorii dojel v polovině startovního pole. Nejlepším běžcem do 40 let byl celkově čtvrtý za 28:42 domácí Miroslav Jindra.

Soutěž žen ovládla Denisa Kozáková za 31:46 startující za Hvězdu SKP Pardubice. Ta zde dokonce nedaleko od Biřičky bydlí. O druhé místo běžely tréninkové partnerky hradecká Míša Lánová a Evina Vejběrová z Cyklo Pokr.

Lepší byla mladší Míša (34:13), která se chystá na svůj první maratonský start a v sobotu v rámci přípravy si spolu se svým trenérem Filipem, ten doběhl celkově šestý, dala známou cyklostezku z Kuksu do Hradce Králové.

„Dali jsme 36 kilometrů a teď už budeme jenom dolaďovat formu,“ Eva zapsala čas 34:13.

Kategorii žen nad 40 let vyhrála „Báječná žena v běhu“ Jana Janouchová za 40:42.

Rock Machine Hradecký pohár pokračuje prvního května.