Do deštivého nedělního rána se probudilo francouzské městečko Chamonix. A byl to právě déšť, který ztížil běžcům závod dlouhý 41,3 km s 2100 m převýšením. Vzhledem k počasí se organizátoři rozhodli ještě v sobotu změnit trasu.

Ale Kilian Jornet je prostě k neutahání. V pátek je tento Katalánec nejrychlejším mužem na vertikálním kilometru, v neděli vítězí na Marathon du Mont-Blanc s časem 3:23:39, když ho poslední kilometr doprovází jeho idol z dětství Bruno Brunod, průkopník skyrunningu.

„Start byl velmi rychlý. Až po Vallorcine (1260 m) to byl téměř silniční závod. Věděl jsem, ale že druhá část bude techničtější,“ řekl v cíli Kilian Jornet.

Pro druhé místo si doběhl Francouz Michelu Lanne – 3:25:50, pro třetí britský skyrunner Tom Owens – 3:26:20.

„Do Vallorcine jsem doslova trpěl, protože to bylo velmi rychlé. Kilian si s námi hrál. Bylo to opravdu těžké,“ sdílel své pocity Michelu Lanne.

Byl to velký den pro Salomon team, který získal první tři místa.

V ženské kategorii se stala vítězkou Italka Elisa Desco (Mizuno – 3:53:33). Desco byla vyhlášena mistryní světa a potvrzuje opět svou sílu v horách poté, co byla v roce 2011 suspendována na dva roky po pozitivním testu na CERA, variantu EPO.

Druhá skončila Američanka Megan Kimmel (Asics – 3:54:51), třetí obhájkyně loňského titulu Němka Stevie Kremer (Salomon Team – 3:55:36).

Nejúspěšnějším českým skyrunnerem se stal Honza Havlíček, který vybojoval výborné 17. místo! Po páteční 21. příčce na vertikálním kilometru klobouk dolů.