Rekordní účastí 97 běžců začal v neděli 22. ročník Moravského ultramaratonu. A potěšující je, že všichni doběhli do cíle v limitu 7 hodin. Běžela se první – Lomnická etapa. Její trasa vede z Lomnice přes Veselí do Štěpánovic, odtud vratky přes Horní Loučky do Skryjí, dále přes Litavu, Doubravník, Křeptov, Ochoz zpět do Lomnice (součet stoupání 830 m).

Drama se odehrávalo ihned po startu na čelních pozicích. Michal Kovář, který loni s Danielem Orálkem neudržel krok možná kvůli žaludečním problémům, ale letos ho porazil na PIM, nakonec skončil na druhém místě, když Daniel Orálek zvítězil o pouhých 12 sekund.

Dan zaběhl na MUMu svůj historicky nejrychleší čas 3:08:45 a Michal kontroval časem 3:08:57. Vzhledem k silné průtrži mračen během závodu a absolvování polního rozbahněného úseku je to čas vskutku obdivuhodný. Na třetím místě doběhl ve velmi dobrém čase 3:15:52 Michal Štantejský, následovaný Josefem Cackem 3:26:44 a Ivanem Šarlingerem 3:32:52.

Mezi ženami zvítězila skvěle běžící Zdeňka Komárková v čase 3:59:12 a obsadila celkové 16 místo, následovaná Terezou Procházkovou 4:16:20 a Ladou Železnou 4:21:44.

První zahraniční maratonec Wolfgang Wellensiek z Německa na 10. místě měl čas 3:49:00, na 17. místě doběhl tradiční účastník Michael Kiene také z Německa (4:00:29). První zahraniční žena Sigrid Hoffmann doběhla na 57. místě v čase 5:00:29.