Člen pořádajícího klubu Author Tufo Trilife Zlín Milan Merva zvítězil časem 34:52 ve 4. ročníku Silvestrovského běhu ve Zlíně. Druhý v 10 kilometrů dlouhém podniku skončil s pouhou čtyřsekundovou ztrátou Radek Šíbl z Fryštáku hájící barvy týmu Ekodrill Zlín. Bronzovou příčku v závodu, který probíhal na asfaltové cyklostezce mezi zlínskou Vršavou a Kostelcem, vybojoval časem 35:06 domácí Svatopluk Janečka.

V zajímavém loučení se sportovním rokem 2014 se v popředí výsledkové listiny zviditelnili ještě Lukáš Jasenský (Titan SC Zlín), jenž bral za čas 35:40 čtvrté místo, a Andrej Višněvský (Višně), který obsadil v čase 36:50 pátou pozici.

„Závod, jehož se zúčastnilo 125 běžců a běžkyň, se konal na náročné namrzlé trati téměř z poloviny pokryté sněhem a odstartoval ho legendární kulturista Bob Divílek,“ upozornil za pořadatele Radomír Bursa. Ten silvestrovský běh také absolvoval a v absolutním pořadí získal za čas 37:25 osmou příčku. Trochu z povzdálí však sledoval souboj o prvenství.

„Až do třetího kilometru jsme byli vpředu společně se Šíblem, Janečkou, Utínkem, Jasenským a Višněvským. Poté se čelo rozrhalo a ve zbytku závodu bylo jasné, že si to o zlato v rozdáme pouze s Radkem Šíblem. O svém triumfu jsem pak rozhodl ostrým zrychlením 500 metrů před cílem,“ radoval se po závodu 29letý Milan Merva, který by se v roce 2015 chtěl kvalifikovat na slavný říjnový havajský Ironman.

Mezi ženami suveréně kralovala reprezentantka Cyklogatu Malenovice Jana Žaludková (40:58), před Věrou Vystrčilovou (Kesbuk, 43:38) a Petrou Vybíhalovou (Author Tufo Trilife Zlín, 44:55). Čtvrtá byla Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk CykloMira, 46:36), pátá doběhla kroměřížská Veronika Brázdová (46:39).

„Na občas kluzkém podkladu jsem měla z běhu dobrý pocit. Překvapil mě ale pomalý čas. Soupeřky však byly tentokrát daleko, tak jsem si Silvestrovské sportování v klidu užila,“ svěřila se v cíli spokojená 39letá Jana Žaludková.

Muži do 39 let: 1. Milan Merva (Author Tufo Trilife Zlín) 34:52. Muži do 49 let: 1. Svatopluk Janečka (Zlín) 35:06. Muži do 59 let: 1. Josef Gargulák (Lidečko) 41:33. Muži nad 60 let: 1. Bohumil Holeš (Jisva Zlín) 43:17.

Ženy do 34 let: 1. Petra Vybíhalová (Autor Tufo Trilife Zlín) 44:55. Ženy do 44 let: 1. Jana Žaludková (Cyklogat Malenovice) 40:58. Ženy nad 45 let: 1. Anežka Janečková (AK Zlín) 54:43.

Vítězové dětských kategorii: 200 metrů: 1. Oskar Bursa. 500 metrů: 1. Krištof Bursa. 1000 metrů: 1. Michaela Dostálová.