Srch – Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice vyhrál třetí závod Zimního poháru Srchu u Pardubic. Pětiokruhovou mírně členitou silniční trať nočního běhu, který však probíhal za slušných klimatických podmínek, zdolal za 32:29 minuty.

Kratochvíl běžel tak, aby vyhrál. Do poloviny se s ním držel Václav Rohlík. V té chvíli běžel za nimi vítěz druhého závodu Jan Havelka a za ním zkušený triatlonista z Pardubic Jan Vodehnal. Ten dokázal v druhé polovině závodu zapnout turbo a nakonec doběhl na druhém místě za 32:33. Třetí byl Rohlík za 32:49 a čtvrtý vedoucí muž poháru Havelka 32:56.

Stojaté vody ženského závodu, který vyhrála pátá celkově Taťána Metelková z Hradec Králové (32:58), rozčeřil příchod neznámě běžkyně. Byla jí Kamila Kárníková, která doběhla přesně v polovině absolutního pořadí (39 startujících) za 39:58.

Třetí doběhla Milošova přítelkyně Markéta Hronová za 41:59. Čtvrtá celkově byla nejlepší za kategorie nad 45 let Hana Šternerová z Hradce Králové za 52:15.