Stračov – Vyrovnanou bilanci mají pořadatelé Stračovské desítky. Do obce nacházející se nedaleko od Hořic v Podkrkonoší se při druhém ročníku silničního běhu na deset kilometrů sjelo 107 startujících, vloni jich bylo 109. Tehdy vyhrál Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice za 32:52 minuty, v nohou měl navíc jízdu z Holic (cca 60 kilometrů) na kole.

Letos Miloš opět přijel v sedle svého oře a doběhl třetí, jako nejlepší čtyřicátník, za 33:59. Vítězem se stal favorit z Polska, s osobákem na desítku 31 minut, Marcin Zagorny za 33:05. V první polovině závodu měl soupeře v druhém Jiřím Čivrném ze Semil – 33:42. Čtvrtý proběhl cíle Michal Majoroš z Police nad Metují za 34:20 a pátý byl, druhý čtyřicátník, Rudolf Cogan z Nové Paky – 35:12.

Samotné odstavce si zaslouží nejstarší účastníci. Mužem byl Vítězslav Jantsch (letos 80 let) z Jablonce nad Nisou za 54:24. Proti loňsku se zlepšil o čtyři minuty. Závodu by slušela kategorie mužů nad 70 let, protože ve vypsané kategorii nad 60 let startovalo 17 běžců, z čehož šesti bylo přes 70. Mezi muži nad 70 byl však nejlepší zmíněný osmdesátník Jantsch před Matějem Jelínkem (73 let) z Hvězdy SKP za 55:25.

Málokterý závod se může pochlubit tím, že v něm běžela sedmdesátnice. Tou byla Magdaléna Jelínková z Černilova na Královéhradecku startující za Hvězdu SKP Pardubice. Paní Jelínková dala čas 69:54 a já dávám pomyslný klobouk dolů.