Vítězem osmého ročníku Zlatého maratonu Emila Zátopka se v pražské Stromovce stal Michal Kovář z tj Sokol Unhošť časem 2:44:35 hod., který tak obhájil své loňské vítězství a stal se tak potřetí i vítězem celého seriálu ZZT.

Na druhém místě skončil Jan Hostička z Prahy 6 časem 2:46:43 hod. a na třetím místě skončil David Kunčar časem 2:51:18 hod.

V kategorii žen zvítězila Michaela Dimitriadu (Sportovní chůze Praha / Želvička team) časem 3:18:27 hod., která tak zlepšila nejlepší čas v kategorii žen o 12 minut a 8 vteřin a s velkým náskokem zvítězila i v seriálu ZZT.

Na druhém místě skončila Zuzana Kubínová z Prahy 5 časem 3:26:08 hod. a na třetím místě skončila Jitka Černá z Poděbrad časem 3:46:37 hod.

Ze 131 přihlášených se na start nakonec postavilo 88 mužů a 13 žen. Poprvé při maratonu také pršelo. Asi po hodině běhu se přihnala silná průtrž mračen a voda tekla proudem. Navíc se přidal i silný vítr. Naštěstí asi po 20 minutách déšť ustal a opět vysvitlo Sluníčko. Takže časy byly počasím ovlivněny.

Čestnými startéry maratonu byly paní Dana Zátopková a Jarmila Kratochvílová.

V rámci maratonu se běžel také půlmaraton , kde zvítězil Zdeněk DOKULIL z Olomouce , který také obhájil své loňské vítězství – 1:17:25 hod.. Na druhém místě doběhnul Jan Havránek z Brna – 1:23:59 hod. a na třetím místě skončil Pavel Vaněk z Prahy 9 – 1:27:39 hod.

V kategorii žen zvítězila triatlonistka Jana Candrová, startující za Hervis, – 1:37:03 hod., na druhém místě doběhla Jana Jiřičná (Bonbon Praha) – 1:37:46 hod. a na třetím místě skončila Markéta Vávrová – 1:41:04 hod.

Ze 101 přihlášených se na start půlmaratonu postavilo 52 mužů a 29 žen . V Silničním běhu na 10 km zvítězil Jaroslav Dražan z ASK Slavia Praha časem 35:38 min., na druhém místě doběhnul Martin Fořt (Eleven Run team) – 37:12 min. a na třetím místě skončil Milan Šumný (Pilous Run for life) – 38:55 min.

V kategorii žen zvítězila Judita Dražanová (KC Příbram) časem 44:23 min. , na druhém místě doběhla Zlata Lukášová z AC Falcon Rokycany – 45:41 min. a na třetím místě skončila Ivana Klix (SV Bayreuth/Německo) – 47:10 min.

Celkem bylo přihlášeno 55 účastníků, ale na start se dostavilo 29 mužů a 13 žen .

Maratonských štafet bylo nakonec šest a zvítězila štafeta ve složení Pacovský, Ambrož, Pak, Veselý – 3:37:18 hod.

Půlmaratonských štafet bylo pět a zvítězila štafeta ve složení Nový, Bílek, Řehořek, Šetina časem 1:30:14 hod.

Celkem se v závěrečný den Zátopkova zlatého týdne přišlo proběhnout 269 účastníků, což znamená, že celková účast ZZT 2015 byla 504 účastníků.

Je to po roce 2012, kdy přišlo 750 účastníků, druhá nejvyšší účast. Všem, kteří přišli a poklonili se výkonům Emila Zátopka děkuji a oznamuji, že devátý ročník Zátopkova zlatého týdne se uskuteční symbolicky opět ve stejných dnech, kdy Emil Zátopek běžel v Helsinkách 1952, tedy 20.července 2016, 24.července 2016 a 27.července 2016.