V první pětce horského silničního běhu na deset kilometrů okolím Sedloňova v Orlických horách doběhlo pět vytrvalců z rovinatého Hradce Králové. Po třetí za sebou vyhrál Milan Janata, tentokrát za 33:52. Milan přijel do místa startu s druhým Michalem Majorošem, který dal 34:31.

Třetí místo celkově patřilo nejlepšímu závodníkovi kategorie 35 – 44 let Pavlu Rückerovi z Machova za 35:24. Čtvrtý byl Tomáš Heller za 37:26, třetí v kategorie do 34 let, a pátý další hradecký mladík Jan Šimák za 37:37.

Jeho manželka Klára doběhla stejně jako vloni druhá, a to za 44:28. Vyhrála nejlepší žena z kategorie 35 – 44 let Kateřina Kramlová z Náchoda za 43:58.

Zbylé dvě ženské kategorie vyhrály Hana Hellerová z Hradce za 56:06 (45 – 54 let) a Hana Vacková ze Sokola Starkoč za 55:19 (nad 55 let).

Právě Hanka Vacková byla hlavní hrdinkou samostatného klání zkušených veteránů, kteří šli na trať o půl hodiny dříve. Po startu vyrazila jak střela. Od poloviny závodu se ji snažil dostihnout vítěz kategorie nad 75 let Stanislav Doležal z Pardubic. Standa má slabší výběhy, ale na rovince nebo v seběhu, je k neudržení. Závěrečné tři kilometry závodu jsou spíše z kopce a zde Standa uplatnil své schopnosti a v posledním kilometru udolal i Hanku časem 54:45.

S „retro“ běžci startoval i nejstarší český maratonec Jirka Soukup z Hradce Králové, který byl v cíli v osmdesáti osmi letech spokojen s časem 1:45:27.

Letitý traťový rekord, závod byl pořádán po pětačtyřicáté, drží časem 29:30 legendární Ivan Uvizl.