Veteránka Dáša Kynčlová z Jilemnice, dříve česká reprezentantka v běhu do vrchu, vyhrála závod žen v rámci 34. ročníku silničního běhu Peřimovská desítka. Ženy běží v Peřimově u Jilemnice tradičně pouze šest kilometrů a tradičně to byl souboj generací.

Vloni si to o prvenství rozdala Martina Uvizlová s Blankou Paulů. Letos Dáša Kynčlová s o dvacet let mladší Simonou Jiřičkovou.

„Běželi jsme spolu od startu, ale na obrátce dva a půl kilometru před cílem mám tradičně takové slabší místo. Tam mi Simča trochu cukla, ale furt jsem ji měla před sebou a zkusila jsem půl kilometru před cílem nastoupit a vyšlo mi to,“ řekla v cíli Dáša, která letos zapsala vítězný čas 24:04, před třinácti lety to bylo 22:44 a soutěž mužů vyhrál její manžel Stanislav, který letos také startoval.

Druhá proběhla cílem nejlepší žena do 34 let Jiřičková za 24:15 a třetí byla legendární Blanka Paulů za 26:20. Čtvrtá byla Lenka Blažková za 26:33 a pátá, třetí veteránka , Eva Klampflová z Vrchlabí za 27:17 před další mladou Zuzanou Jiřištovou z Peřimova – 27:36.

V soutěži mužů na trati deset kilometrů bojovali tři čtvrtiny závodu o prvenství Radim Berka s Radoslavem Grohem. Ten měl v koncovce více sil a vyhrál za 33:29. Traťový rekord zde z roku 1995 drží legendární český vytrvalec Jan Pešava – 29:18.

Veterány 35 – 44 vyhrál Luděk Berka za 36:09. Kategorie 45 – 54 let měla hvězdné obsazení. Triumfoval Bořek Jančík z Hořic za 34:38 před Petrem Ulichem z MT Dobruška – 35:53. Kategorii 55 – 64 let vyhrál správce biatlonového areálu v Jablonci a dříve reprezentant v tomto sportu Jaromír Šimůnek za 38:24 před Vladimírem Vacardou – 38:30.

I veteráni nad 65 let svedli souboj až do závěrečných metrů. Jirka Javůrek (41:05) se vyvezl za Vladimírem Břízou (41:26) a v koncovce mu nedal šanci