Stojaté vody Rock Machine Hradeckého běžeckého poháru řádně i svoji vysokou postavou rozčeřil Martin Andrš z Horních Počernic. Vyhrál šestý závod, ale v poháru není žádným nováčkem. Startoval zde již vloni v září a doběhl druhý za tehdejším pohárovým suverénem Tomášem Cinkem, který však letos v soutěži nestartuje.

Martin na desetikilometrové trati běžel třetinu závodu s nejlepším veteránem soutěže Jirkou Douchou, tedy i za ním. Pak si dal sóličko a atakoval traťový rekord. Nakonec čase 37:40 za ním zaostal o tři sekundy. Druhý proběhl cílem v modrém hvězďáckém dresu nejlepší z kategorie nad 40 let Jirka Doucha, který opět překonal vlastní osobák a poprvé se dostal pod 39 minut – 38:55.

Celkově třetí byl Jan Šimák 39:43. Stejné místo v soutěži mladých žen obsadila jeho manželka Klára – 48:47. Pod magickou hranici čtyřiceti minut se dostal průběžně vedoucí v kategorii do 40 let Filip Lán.

Šesté celkové prvenství zapsala domácí závodnice startující za Hvězdu Pardubice Deniska Kozáková – 41:18. Druhá byla opět nejlepší z kategorie nad 40 let Evička Vejběrová z CykloPokr HK za 47:17. Za ní byla druhá mladá Zuzana Barešová za 48:23. Celkově pátá byla pátá druhá veteránka Iva Čechová za 49:00.

Sedmý závod Hradeckého běžeckého poháru se uskuteční v úterý 12. 7 s tradičním startem v 18 hodin u hradeckého rybníku Biřička.