Ve středu 20.července 2016 se na atletickém stadionu PSK Olymp Praha v areálu Centra sportu MV na Praze 7 uskutečnil již 9.ročník běhu na 10 000 m Zlatá desítka Emila Zátopka, která je součástí běžeckého seriálu Zátopkův zlatý týden.

V kategorii mužů zvítězil Jiří Miler z AC Mladá Boleslav časem 34:00,94 min. Na druhém místě doběhnul Radek Brunner z SK Babice časem 34:10,57 min. a na třetím místě Josef Veber z LK Tatran Chodov časem 34:43,73 min.

V kategorii žen zvítězila Markéta Gajdorusová z Chotěboře časem 40:07,80 min. Na druhém místě doběhla Sylvie Kubanková z Atletika Šumperk časem 44:06,26 min. a na třetím místě Lenka Haramulová z ASK Slavia Praha časem 44:38,87 min. V kategorii žáků, kteří běželi 1 000 m, zvítězil Štěpán Kožina časem 3:13,75min., na druhém místě doběhl Enriko Fiala časem 4:48:,29 min.

K hlavnímu závodu se přihlásil rekordní počet 197 běžců (52 žen a 145 mužů). Na start se ale 23 žen a 28 mužů nedostavilo, takže běželo celkem 29 žen a 117 mužů. Účast byla zřejmě opět ovlivněna počasím, protože bylo 29 stupnů a na Slunci okolo 35 stupňů. Proto také i hlavní závod mužů, který odstartoval v 17.50 hodin, byl trochu pomalejší než se očekávalo.

Běžecký seriál Zátopkův zlatý týden pokračuje v neděli závodem na 5 000 m a bude zakončen ve středu Zlatým maratonem Emila Zátopka v pražské Stromovce.