Vynikajícího úspěchu dosáhl v Řecku ultramaratonec Radek Brunner, když doběhl z Atén do Sparty na 3. místě celkového pořadí. Trať měří 246 km a Radek ji zvládl za 24:07:29.

Zvítězil Polák Andrzej Radzikowski (23:02:23), druhý dokončil Ital Marco Bonfiglio (23:36:58).

Pozoruhodné je, že Radek Brunner byl ve vedení závodu 120 km. Jde vidět, že má natrénováno a do závodu šel tedy sebevědomě. Žádný Čech v tomto slavném závodě nedosáhl takového umístění.

„Stal jsem se bronzovým poslem pana krále. Cesta ke snu nebývá rovná, ale většinou plná klikatých zatáček a slepých uliček. Nejsem už nejmladší, abych mohl pořád bloudit naslepo. Tuhle cestu jsem si vysnil včera ráno, vyběhl s ostatními a dnes ráno za soumraku dorazil ke králi. Ten, kdo na Spartathlonu dokázal přiběhnout do cíle za tmy, byl pro mě nedostižný borec. Pan někdo, ultramaratonec a můj vzor. Cestou v noci krásně svítily hvězdy. Spadlo jich 5. Tolik jich tedy stačí ke splnění cíle. Cíle tak velkého, že i když mi asi 25 km pred cílem hlásili, že mám hodinu náskok na dalšího v pořadí, pořád jsem se otáčel. Měl jsem strach, že mi to někdo sebere. Posledních 50 km jsem proběhl v podstatě bez jediné zastávky. Naposledy jsem se ohlédl 100m před cílem. Teprve potom jsem si dovolil zpomalit. Díky všem, co mi říkali, že jsem blázen, když přemýšlím o medaili ze Spartathlonu. Díky, že jste mě tím hnali do cíle. Dá se to. I oni jsou jen lidi a můžeme s nimi soupeřit,“ napsal svým fanouškům na Facebooku šťastný Brunner.

Další český běžec Daniel Orálek ze závodu odstoupil. Pořadí dalších českých běžců: 34. Šarlinger Ivan 29:55:03, 57. Velička Ondřej (31:38:47, 58. Válek Petr 31:46:44, 81. Hokeš Martin 32:56:45, 87. Marek Pavel 33:10:15.