Poslední únorový víkend byla v kalendáři předposlední etapa Lysacupu ročníku 2017. Již podruhé se běžela nejkratší z etap, etapa od Bezruče, která se již tradičně běhá formou časovky. Trasa je dlouhá 3,7 km s převýšením okolo 650 metrů. Na startu se sešlo na 200 účastníků, kde prvních 50 z celkového pořadí vyběhlo zdolat trasu v opačném pořadí v 20 s intervalu.

Po předchozí oblevě se trasa proměnila v přírodní kluziště. V noci před závodem byly nepříjemné ledové plotny zasypány vrstvičkou čerstvého sněhu, což pro běžce připravilo past vedle pasti. Běžci vybíhali z parkoviště u hotelu Bezruč a podél nataženého mlíka hned v úvodu etapy vbíhali do nejtěžší pasáže trasy – obávaného hangu, ve kterém nelze moc získat, ale lze hodně ztratit. O náročnosti úseku naprosto vypovídal i pouhý pohled na závodníky z hangu se šplahající ven. Dále pokračovali k vrcholu Lysé hory po úbočí Ivančeny, kde je čekala ještě výživná severní sjezdovka.

Se zrádnou trasou si opět nejlépe poradila stoupající běžecká hvězda, Jakub Ambros (vinotéka u Karla Frenštát p. R., 20:10). S minutovou ztrátou byl druhý Tomáš Peter (Beskydští nomádi, 29:15). Třetí nejrychlejší čas si vyběhnul Víťa Otevřel (SALOMON-RUN, 19:43). Mezi ženami byla dnes suverénně nejrychlejší dvojčata Krejčiříkova z VZS Ostrava. Sesterský boj vyhrála Denisa v čase 25:36, druhá tedy byla stejně mladá Ivona s časem 36:13. Se ztrátou necelé minuty na vítězku zaběhla Marie Delingerová (AVA, 36:29).

Příští týden nás čeká závěrečná etapa od Rajské boudy, která je bodována dvojnásob, což může být pro mnohé ještě šance zamíchat konečným pořadím. Za zmínku určitě stojí doteď nejasné pořadí na prvních pozicích v kategorii mužů. Navíc se v celkovém pořadí škrtaly prozatím tři z celkových čtyř etap, které si každý běžec může odepsat, když mu nesedne den. To vede k předzávodním propočtům a taktizování před závěrečným víkendem Lysacupu.