4 závod

Týden po závodě Night Run jsem zvažoval účast na tomhle závodě , ale potřeboval jsem si spravit chuť po minulém hořkém nezdaru. Vlakem z Mostu s přestupem v Bílině jsem s kolegou Rudolfem dorazil do Trmic v místní škole jsem zaplatil 150 Kč a vyfasoval číslo 150 .Převlékl se v šatně do sportovního připevnil čip,číslo a přesunul se s kolegou Rudolfem k Trmickému zámku kde byl start. Na startu 165 běžců když bylo odstartováno snažil jsem se hlavně nepřepálit začátek a nenechat se strhnout ostatními běžci prostě držet si vlastní tempo .Trať byla po silnici mírně do kopce a z kopce což mi vyhovovalo k udržení tempa a k tomu mi pomáhalo i sledování času na hodinkách a značení jednotlivých kilometrů podél trati .Běželo se mi v pohodě jediným negativem byla auta na silnici .Na obránce 5 km u pomníku Přemysla oráče kde jsem Přemysla oráče pozdravil zdviženými palci a běžel zpět .V proti směru jsem potkával pomalejší běžce stejně jako před tím rychlejší. Přede mnou se objevil běžec v zeleném za kterého jsem se zavěsil a začal s ním svádět pěkný běžecký souboj.Nejdřív jsem ho předběhl já po sto metrech zase on.Mezi tím se za mě zavěsila starší žena a běžec v zeleném začal ztrácet rychlost tak jsem ho zase předběhl , ale tentokrát už jsem mu unikl a to asi kilometr před cílem .Starší žena se mě stále držela i když jsem přidal nebo zpomalil dýchala mi doslova na záda v posledních asi dvou stech metrech zaútočila a předběhla mě překvapivým spurtem na který už jsem nemohl zareagovat. Navíc jsem měl co dělat abych udržel pozici před ostatními běžci kterých bylo několik za mnou .Vběhl jsem rychle do cíle a 4 sekundy za mnou doběhl další závodník .Dále mimo jiných závodníků taky 14 sekund za mnou běžec v zeleném .Čas 57:01 mě potěšil protože to byl zrovna můj nejlepší čas v závodě .Byl to výborný závod v kterém jsem si skvěle za závodil i když jsem nebojoval zdaleka o první příčky jen 124 celkově nebo 33 z 39 v kategorii zážitek to byl pro mě možná stejný jako pro ty nejlepší. Moc děkuji místním lidem co povzbuzovali podél trati a pořadatelům za dobrou práci. Sám sobě děkuji za to , že jsem se zúčastnil.*****