5 závod

Závod na 6,6 km muži a 4,4 km ženy se konal první adventní neděli v centru Žatce kde na místním magistrátu vstupní haly jsem s Rudolfem dostal číslo 204 a čip.Teple se v zázemí haly převlékl nasadil zimní běžeckou čepičku a kochal se vánoční výzdobou krásného Žateckého náměstí . Závod jsem zamýšlel tentokrát pojmout trochu na pohodu .První startovali muži za co jsem byl rád protože jsem měl na nohou letní botky a i když nemrzlo bylo to už znát . Po nezbytném proslovu pořadatele se konečně odstartovalo běžely se tři 2,2 km okruhy městem včetně nepříjemného seběhnutí a vyběhnutí kopečků většinou po dlažebních kostkách po kterých se mi moc dobře neběželo. Po prvním kole mě předběhla většina výkonnostních běžců a dokonce i běžkyň co odstartovali těsně za námi . V náběhu u náměstí do třetího kola jsem pro jistotu začal trochu závodit díky tomu jsem se dotáhl na jednoho běžce přede mnou což mě motivovalo ho předběhnout a tak asi kilometr před cílem se mi to podařilo. Dost mě to vyčerpalo taky část závodu která vedla po blátivé cestě byla pěkně rozorána množstvím běžců přede mnou do posledního kopečka jsem lapal po dechu přede mnou byl ještě na dohled jeden běžec z mladší kategorie , ale toho už jsem nedohnal a doběhl 15 sekund za nim. Po doběhu jsem v cíli dostal keramickou pamětní medaili kterou ručně vyráběli vězni vazební věznice plus perníkové prasátko a to mě potěšilo.Čas 42:08 v kategorii 22 z 25 . Za mnou 2:06 min. doběhl jako poslední závodník kolega Rudolf tak jsem si uvědomil jak pomalu jsem běžel , ale tady to bylo hlavně o dobré atmosféře ,svařáku ,moučníku a koledách které nám zazpívali děti . Prostě skvělé běžecké naladění na blížící se vánoční svátky a konec roku.****