8 závod

Tento závod jsem původně plánoval jako náhradu za Kbelskou 10 na kterou jsem z praktického důvodu nakonec nejel .A pro to že jsem si chtěl vylepšit osobáček což na velkém závodě jde asi těžko . Na víc mě svedla informace , že si zde spousta běžců zlepšuje osobní rekordy taky jsem byl zvědavý na trať kde jsem se chtěl už minulý rok jednoho ze závodů zúčastnit , ale tenkrát mi to nevyšlo. Když jsem přijel sám vlakem z Mostu na Ústecké hlavní nádraží tak v jeho okolí jsem hledal autobusovou zastávku když jsem jí našel už tam stál mladík v běžeckém oblečení se svojí kamarádkou tak jsem se s nimi dal do řeči . Protože mladík jel taky závodit tak jsme jeli spolu autobusem a vystoupil jsem s nimi díky tomu na správné zastávce. V zázemí fotbalového klubu TJ Svádov-Olšinky jsem se zaregistroval ,dostal číslo 142 a seznámil se tu s organizátorkou závodu a běžecké vitasport ligy. Prostřední to tu bylo pěkné asfaltová zvlněná cyklostezka podél Labe lemována několika bunkry a přírodou. Závod se běžel po 2,5 km obrátkách na startu 96 závodníků počasí slunečné i když foukal studený vítr . Startér začal odpočítávat od deseti 987654321 start a běžíme. Jako by náhle se po prvním kilometru zredukoval roj závodníků a všichni běželi za sebou.Přede mnou slečna v bílém za kterou jsem se držel . Po chvíli jsem si mohl prohlédnout rychlejší závodníky a pozdravit mladíka z autobusu který byl evidentně rychlostně vyšší level . Po první obrátce žádná změna jen jsem si prohlédl běžce za mnou , ale po druhé v prostoru startu a cíle tedy na 5 km mi byl oznámen čas 27:00 což mě popohnalo k tomu abych zrychlil tempo a pro to těsně před třetí 7,5 km obrátkou jsem slečnu v bílém předběhl a krátce po obránce předběhl i mladého běžce v černém a uháněl do poslední části závodu . Asi kilometr před cílem jsem se ohlédl a zjistil že slečna v bílém běží za mnou a že tedy mladého běžce v černém také předběhla a i když byla docela daleko za mnou v cílové rovince jsem přes to s posledních sil zaspurtoval .Což bylo dobře protože s toho byl čas 53:55 a byl to můj nejlepší čas v závodě , ale i osobní rekord navíc v aplikaci o 70 m více tak ještě lepší čas 53:28 takže cíl vylepšit si zde osobák mi vyšel skvěle .V kategorii 29 z 32 celkově 76 (38 bodů ve Vitasport lize) což jen dokazuje že tu závodilo spousta výborných běžců. Slečna v bílém doběhla 31 sekund za mnou a jak jsem později zjistil byla taky z Mostu . Ještě jsem tu sportovně zatleskal nelepším běžcům při vyhlášení . Jinak maximální spokojenost a rád se sem zase někdy vrátím. Děkuji.*****