13 závod

Málem jsem tento 41.ročník tradičního závodu v Chomutově neběžel z důvodu prodělané chřipky dát se do formy už jsem nestihl tak jsem závod pojal jako , že se alespoň zúčastním. V zázemí školy jako obvykle prezentace , ale už s jiným pořadatelem, čipem a cílem závodu (už nebyl v bráně školy). Start byl jako obvykle a byla zde skvělá atmosféra spousta známých který jsem rád viděl . Když bylo odstartováno běželo se nejdřív 500 metrů po silnici bez sněhu pak až na vrchol trati ve sněhové břečce která pěkně klouzala pod nohama a jak pronesl jeden z běžců vedle mě když jsme do ní vyběhli „tak to je v prdeli“ . Brzy jsem ztratil tempo když jsem viděl běžce kteří na minulém ročníku doběhli za mnou přede mnou bylo mi jasný jak na tom jsem. Poslední kilometr před obrátkou na 5 km ve sněhu a pořád do kopce byl nejhorší úsek trati který jsem běžel hodně pomalu. Po obránce jsem už běžel dolů s pocitem ,že už to bude dobrý a zkusil zrychlení i když jsem už věděl ,že to nepůjde tak snadno. Pak mě předběhla dvojice běžců za kterou jsem se chtěl udržet což se mi dařilo i přes to ,že jsem asi na 6 km zastavil na čaj který mi dost pomohl .Na 8 km mě předběhli ještě dva chlapi to mě trochu naštvalo a zkusil jsem s tím něco udělat , ale jen jsem se v nesmyslném souboji s jedním z nich vyčerpal. Na 9 km mi naproti běžela Zuzana která už jako elitní běžkyně měla už závod zaběhnutý tak mi pomohla do cíle a to se jí povedlo hlavně když mě asi 300 metrů před cílem předběhl běžecký pár a já díky ní to nevzdal a asi 100 metrů před cílem je předběhl. Totálně vyčerpán sem tak doběhl do cíle 9 sekund před nimi a jen 2 sekundy za běžcem přede mnou. V šatně jsem se převlékl a šel na guláš který mi donesl ke stolu můj otec kterého jsem pár roků neviděl a který mimochodem běžel pár ročníků v dobách minulých aby nostalgie nebylo málo u stolu jsem seděl ještě s běžeckými veterány . Opět výborná atmosféra při vyhlášení výsledků a tombole. Když jsem viděl svůj čas 1:07:07 ani mě to nějak nerozhodilo i když proti loňsku byl skoro o 12 minut pomalejší. Pořadí 169/207 celkový a 47/49 v kategorii takže poslední jsem nebyl a to ani s takhle mizerným časem protože ho měli asi všichni mnohem horší než obvykle . Bezručák zase potvrdil , že je to můj oblíbený závod a to i přes extrémní podmínky v závodě brzy na shledanou . ****