16 závod

Po roce se sem vracím tentokrát jsem dorazil z Mostu autem díky Zdeňkovi který se první nabídl když jsem se na stránkách rozběháme Most zmínil jestli by mě někdo svezl . Ve sportovním areálu TJ Svádov – Olšinky jsem si vyzvedl číslo 306 pozdravil a pokecal s několika známými mezi jinými v šatně s mladíkem Václavem který mi dost pomohl když jsem zjistil , že jsem zapomněl triko pod bundu neváhal a půjčil mi svoje .Nebylo moc hezky foukal studený vítr bylo zataženo a chvílemi mrholilo byl jsem opět po nemoci která ještě doznívala v podobě kašle. Neběžel jsem pro to 15 km , ale jen 5 km což jsem si v závodě chtěl vždycky vyzkoušet a zaběhnout tu čas pokud možno pod 30 minut .Před startem mě Václav seznámil se svojí mladší ségrou Kateřinou která stejně jako on běžela 5 km a byl to její první závod . Nejprve odstartoval hlavní závod na 15 km deset minut na to na 5 km moje jediná taktika byla běžet na rychlost nad 10 km/h k čemuž jsem využil sportovní hodinky . Běželo se mi lépe než jsem čekal vzduch po dešti byl fajn a stihl jsem se i kochat krajinou podél Labe . Přede mnou běžel běžec mé kategorie který se mi už na 2 km vzdaloval přede mnou pak dvě běžkyně v červeném za kterými jsem běžel až do obrátky .Pak jsem byl předběhnut běžkyní v černém kterou jsem ,ale po chvíli předběhl stejně jako obě ženy v červeném . Krátce po 3 km jsem dostihl Václavovu ségru Kateřinu která asi trochu přepálila začátek tak jsem jí pozdravil ,předběhl a vydal se pronásledovat běžce z mé kategorie na dohled .V posledním kilometru jsem se , ale rozhodl nezrychlovat protože se mi začalo hůř dýchat (našel si mě kašel) .Tak ani v cílové rovince až do cíle žádný sprint a vychutnal jsem si tak pohodový doběh do cíle. Čas 28:25 mě potěšil i přes to ,že loni na desítce jsem měl mezi čas 5 km za 27:00 , ale včera není dnes tak jsem za tempo 5:41 vděčný. Potom co jsem doběhl jsem ještě prohodil pár slov s Václavem který byl už dávno v cíli (s časem 19:01) a jeho ségrou která doběhla 46 sekund a čtyři místa za mnou . Pak už jsem se Zdeňkem který běžel také 5 km (22:01) a už na mě čekal v zázemí vyrazil autem domu .Vzhledem k počasí jsem nepočkal na ostatní přátele co běželi 15 km a na vyhlášení výsledků. Jinak jsem byl v kategorii 7/9 celkově 53/72 pocitově dobrý závod a mám to tam rád.*****