Svitavská desítka má pevné místo v termínovce Iscarex cupu již několik let. Jak se v okolí Svitav rozvíjejí cyklostezky, tak pořadatelé flexibilně mění trať.

Letos opět při premiéře na inovované vyhrál Adam Zenkl z Olympu Praha za 33:34. Adam před týdnem doběhl druhý v Litomyšlské dvanáctce, když byl jediným soupeřem elitnímu českému běžci Lukáši Kourkovi.

Ve Svitavách za teplého, ale větrného počasí, vyhrál Adam ve stylu start cíl. Celkově druhý byl polský běžec Jilek za 34:40.

V soutěži žen byla nej veteránka Lenka Dušková z Iscarexu za 42:57. Druhé místo vybojovala nejlepší mladá Barbora Turbaková ze Sebranic za 45:18. Bára raketovým závěrem před týdnem získala hodnocené páté místo v Litomyšli.

Třetí byla nej juniorka Tereza Kalousová za 45.46 a čtvrtá nejlepší starší veteránka domácí Anna Krátká startující za Hvězdu Pardubice – 48:29.