V sobotu vidělo Brno čtvrtý ročník populárního závodu na Masarykově okruhu, a bylo na co koukat.

Ve svém osobním rekordu na této trati si už potřetí v řadě doběhl pro vítězství Robert Míč z VSK Univerzita Brno – 33:58. Druhý skončil Filip Záveský (Iscarex Česká Třebová – 34:02), třetí místo bral Jiří Šacl (RunSport team – 34:07).

„Dnes jsem vyrazil na svůj oblíbený závod, po vítězstvích z předchozích dvou let jsem si dal jasný cíl – završit hattrick. Na startu se letos sešla solidní konkurence a od prvních metrů bylo jasné, že obhajoba nebude nic lehkého. Snažil jsem se držet rychlé tempo, ale zároveň si nechat síly do druhého kola. Do toho jsem nabíhal z vedoucí pozice, stále ale se třemi pronásledovateli. Několika nástupy jsem se snažil soupeře utrhnout, což se postupně dařilo. Před náběhem do závěrečného kopce před cílovou rovinkou jsem byl předběhnut, ale již v půli kopce jsem se opět ujal vedení a vytvořil si rozhodující náskok. Cílovou pásku jsem protnul v mém nejlepším čase na této trati, 33:58 a potřetí v řadě mohl slavit vítězství,“ sdělil svým fanouškům na Facebooku Robert Míč.

Nejrychlejší ženou byla Lucie Maršánová reprezentující RunSport team, když desetikilometrovou trať zvládla za 38:41. Pro druhé místo si doběhla Tereza Jagošová (AC Moravská Slavia Brno – 42:02), třetí místo patřilo Haně Vejrostové (Lukovany – 44:50).

Závodu se aktivně zúčastnilo přes 1700 sportovců všech výkonností. Celkový počet lidí proudících na okruh během celého dne však činil přes 3500 osob. Chladnější a větrné počasí z rána naznačovalo, že to závodníci nebudou mít úplně jednoduché. Během dne však vítr ustál, vše se změnilo a padly 3 traťové rekordy!

Jako první se na závodní dráhu postavili inlinisté. V mužské kategorii obhájil loňské prvenství brněnský Richard Kudělásek, který zvítězil v čase 17:48. Nejrychlejší ženou se stala Hana Duspivová. Ta se objevila v cíli v čase 20:05.

Velkou podívanou byl závod v koloběhu. Na start hlavního závodu na 10,442 km se postavilo 229 koloběžců. Tím byl překonán účastnický rekord v této disciplíně na území České republiky! Svou formu zde přijeli otestovat i kluci z týmu KICK ITALY 2017, kteří se chystají den před startem slavného závodu Giro d`Italia objet celou trať na koloběžkách. Hned od startu se drželi v čele závodu. Nejrychlejším se stal Michal Kulka, který zdolal trať v neuvěřitelném čase 20:26, čímž stanovil nový traťový rekord! Úctyhodný výkon předvedla také první žena, Kristina Fryzová, která obhájila své loňské vítězství. Časem 25:17 si výrazně vylepšila svůj loňský výkon a překonala tak o 28 vteřin dosavadní traťový rekord.

MASARYK RUN však nebyl nabit jen sportovními výkony, ale také bohatým doprovodným programem. Velkým představením byla jezdecká show minibikové akademie, streetbike freestyle exhibice kaskadéra Adama Peschela, koncert skupiny Nebe a inline freestyle exhibice.

Hojnou účastí se mohly pochlubit i závody štafet. Nejrychlejší dvojicí, se v čase 36:30, stali kluci z týmu Moravia-Romania team, Tomáš Hrdina a Serban Baciu.

Na MASARYK RUNu 2017 se letos objevilo i 8 statečných (7 mužů a 1 žena), kteří absolvovali celý trojboj. 10 kilometrů jak na inline bruslích, tak i na koloběžkách a v běhu. Nejlepšími trojbojaři se stali Michal Ehl a Jitka Kreidlová.

4. ročník se opravdu vydařil. Jaký bude ten příští, jubilejní? Nechme se překvapit!

Fotografie a videa na www.facebook.com/masarykrun a www.masarykrun.cz

Výsledky

Foto 217× – jsphoto.cz