Jakub Ambros z AKEZ Kopřivnice vyhrál bezkonkurenčně úvodní závod Českého poháru v běhu do vrchu. Ten se uskutečnil v Jiřetíně pod Jedlovou u Varnsdorfu.

Startující čekala trať se smíšeným povrchem. Nejnáročnější byly úvodní a závěrečný kilometr. Start byl u jiřetínského sportovního areálu a běželo se přes náměstí a dále stoupáním přes Křížový vrch. Poté startující vlastně obkroužili třetí nejvyšší vrchol Lužických hor Jedlovou (774 m. n. m.), na níž byl cíl.

Vítěz vyhrál s minutovým náskokem, když 6,1 kilometru s převýšením přes 300 metrů dal za 25:28 minuty. Druhý doběhl Přemysl Ježek z AC Slovan Liberec a třetí Vojtěch Zemánek. Čtvrtý byl nejlepší čtyřicátník, vloni celkový vítěz poháru, František Vagenknecht z Jičína.

Nejlepší ženou byla vítězka kategorie 45 – 54 let. Bývalá česká reprezentantka Jana Klimešová z USK Praha dala 30:04. Další Pražačka Lenka Fanturová byla druhá a vyhrála mladší veteránky za 32:29 před Romanou Brumlichovou z Hronova – 33:12.

Mladice vyhrála Jana Mikešová z Nové Paky – 36:07 a nad 55 let Blanka Paulů z Vrchlabí za 34:04.