Souběžně s Pardubickým půlmaratonem uspořádali v nedalekém Starém Bydžově na Královéhradecku druhý ročník půl a čtvrt maratonu pod názvem Aprílová půlka – Starobydžovský půlmaraton.

Dvou okruhový silniční, mírně členitý půlmaraton, vloni vyhrál Jiří Mrázek z Chlumce nad Cidlinou, čtvrtku jeho bratr Vladimír, ve stylu start cíl za 1:25:41 hodiny. Letos byl Jirka pátý.

Nový bezkonkurenční traťák zapsal jeden z nejlepších českých ultra běžců Petr Martinovský z Hradce Králové startující za SK Babice. Petr vloni vyhrál třeba Rychnovský maraton, byl druhý v Pradědově stovce a čtvrtý v prestižní Krakonošově. Letos si už zkusil sněhový ultra běh přes Krkonoše v Polsku. Aprílovou půlku dal za 1:18:41 a před druhým Zbyňkem Letkem měl téměř deseti minutový náskok. Veterány nad 40 let vyhrál Luděk Broulík za 1:33:15.

Držitelkou ženského traťáku je nadále jičínská Lucie Jampílková – 1:45:39. Letos opět vyhrála ženy nad 40 let za 1:46:00, ale celkově těsně podlehla nejlepší mladé Nele Hrdličkové ze Syřenova – 1:45:42.

Na čtvrtce byli nejlepší opět v traťácích nejlepší mladí Tomáš Mocek za 40:21 a Lucie Krejčová za 52:12.