Po týdnu téměř letního počasí čekala v sobotu 20. května na účastníky 36. ročníku Zlínské lesní hodinovky, jediné lesní hodinovky v ČR, zatažená obloha a citelné ochlazení na 16°C. Počasí ale vydrželo a nakonec se 4. závod zlínského běžeckého seriálu uskutečnil vlastně za ideálních podmínek. Po prezentaci u brány hvězdárny ve Zlíně nad gymnáziem v Lesní čtvrti se závodníci přesunuli cca 500 m ještě o kousek výše k altánku U Spáleného dubu, kde byl start a cíl závodu. Trasu tvořil téměř rovinatý kilometrový okruh vedoucí díky předchozímu teplému počasí po suchých lesních cestách a pěšinách, kde jedinou komplikací byly klády na značce cca 600 m, které museli závodníci přebíhat.

I přes vcelku kvalitní účast celkem 91 účastníků včetně 23 žen se během 1. kola startovní pole úplně roztáhlo a na čele zůstala jen vedoucí trojice Višněvský, Beníček a F. Vabroušek. Začátkem druhé poloviny závodu využil znalosti oblíbené domácí trati Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team), zrychlil a postupně se začal vzdalovat svým soupeřům. Po hodinovém kroužení jako jediný uběhl 16 kol a s přehledem zvítězil s celkovým výkonem 16 330 m. Se ztrátou 340 m (15 990 m) doběhl 2. Matěj Beníček (KES BUK Team). Třetího Filipa Vabrouška (AK Zlín) zastavil signál po uplynutí 60 minut na značce 15 900 m, 4. Vlastimil Bukovjan (KES BUK Team) uběhl 15 620 m a 5. místo s výkonem 15 550 m obsadil Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín).

V ženách si pro vítězství také s velkým náskokem doběhla celkově 21. Zuzana Kročová (Hranice), která uběhla 13 780 m. Druhá v absolutním pořadí žen s 13 340 m se umístila Tereza Hrbáčová (-), 3. Veronika Brázdová (Sýkora Running) – 12 850 m, 4. Zuzana Koudelková (TJ Liga 100 Olomouc) – 12 720 m a 5. Veronika Jínková (Freerun Zlín) – 12 650 m.

Rekord trati 17 980 m z roku 1996, jehož držitelem je Martin Sadílek, i po tomto ročníku odolal a je tak stále výzvou pro účastníky dalšího ročníku závodu.

Po závodě proběhly tradičně závody dětí a pro závodníky bylo také připraveno občerstvení. Navíc si závodníci díky partnerskému běžeckému e-shopu Můjběh.cz mohli na závod zapůjčit a otestovat trialovou obuv Inov8 a při prezentaci získali také slevový poukaz na slevu na nákup obuvi. Jedna závodnice si dále v tombole odnesla poukaz na zboží v hodnotě 3 500 Kč.

Zlínský seriál bude pokračovat ve středu 21. června opět ve Zlíně. Tentokrát ale na tartanu Stadiónu mládeže, kde se uskuteční Běh Olympijského dne. Závod na 5 km bude podle počtu účastníků rozdělen do více rozběhů, první bude odstartován v 17:00 hodin.

Další závody započítávané do seriálu 2017:

1. Běh olympijského dne (Zlín, Stadion Mládeže, 21.6.)
  2. Slopenská 10 (Slopné, 13.8.)
  3. Strojařská desítka (Zlín, ul. K Majáku 9.9.)
  4. Sri Chinmoy 1/2 maraton (Zlín – Příluky, září)
  5. Kovářská pětka (Zlín, svitovský areál, 7.10.)
  6. Běh přes valašské kotáry – městský běh Zlínem (Zlín – náměstí Míru, říjen)
  7. Mikulášský běh (Zlín – Příluky,fotbalové hřiště, 9.12.)
  8. Štěpánský běh (Zlín – Příluky,fotbalové hřiště, 26.12.)
  9. Silvestrovský běh (Zlín, tenisový areál Vršava, 31.12.)

Další podrobnosti, informace o seriálu, pravidla, propozice jednotlivých závodů, historii a vše potřebné najdete na webových stránkách této soutěže na www.behyzlin.cz