Tomáš Mocek z AC Pardubice splnil roli hlavního favorita prvního ročníku krosového běhu Pernštejnská 15. Závod se uskutečnil na dominantě Pardubicka Kunětické hoře, nedaloko od Pardubic. Bylo spíše podzimní počasí, pro běh však dle teploty téměř, až na vítr, ideální.

Start dvouokruhového běhu byl na úpatí hory. Následovala klesací pasáž k Labi do Němčic a poté výběh téměř k vrcholu hory a ihned seběh do cíle, ten byl na parkovišti pod Kuňkou. Takže v jednom kole to dělalo téměř stometrový součet stoupání.

Podle předpokladů vyhrál, ve stylu start cíl, Tomáš Mocek z AC Pardubice za 58:57 minuty. Tomáš byl i vítězem vypsané samostatné kategorie třicátníků. „Běželo se mi dobře. Myslel jsem, že mě trochu více potrápí mladíci. Místy byl však nepříjemný vítr,“ řekl v cíli vítěz.

Celkově druhý byl nejlepší čtyřicátník závodu Michal Zoubek za 60:46. Třetí byl nejlepší mladík Filip Holík – 62:01.

Podobný průběh měla i soutěž žen, v které vyhrála populární čtyřicátnice Jana Zavřelová z Němčic (na foto) za 79:29. Běžel i její manžel Vít (71:06), který byl třetím čtyřicátníkem závodu.

Druhá byla Ludmila Šolcová za 82:59, nej mladá, a bedničkářka z nedávného Czechmena Jana Janouchvá z Hradce Králové.

Padesátníky vyhrál Petr Schaffer za 70:44 a nad 60 let Antonín Pavlas za 79:29.