18 Závod

Na tento tradiční závod jsem se rovnou zaregistroval na 4 km po loňské zkušenosti s vedrem na 8 km kde nebylo občerstvení po prvním kole to byla jasná volba .Už jsem se tak po třetí zúčastnil olympijského běhu na Mosteckém autodromu a doufal v lepší čas než v roce 2015 kdy jsem běžel také 4 km. Na závod jsem dorazil se Zuzanou a po registraci na polygonu jsem viděl spoustu známých tváří ,ale bohužel jen s některými jsem prohodil pár slov . Když jsme dorazily tunelem pod dráhou na start byl jsem trochu nervózní bylo sice vedro , ale trochu větřík počasí bylo lepší než minule navíc tričko závodu ve startovním balíčku bylo naštěstí funkční a ne jako před tím bavlněné. Když bylo tradičně o půl hodiny později než na ostatních závodech v republice odstartováno pádil jsem davem a hledal volný prostor .Nasadil jsem rychlé tempo tak trochu na hranici přepáleného začátku , ale běželo se mi dobře hlídal si čas a bavil se tím jak se měnilo mé pořadí . Až po 3 km jsem pocítil ztrátu rychlosti a špatnou formu kterou jsem si nepřipouštěl .Bojoval jsem sám se sebou a s ostatními běžci na posledních pěti stech metrech po poslední zatáčce mě předběhla žena v růžovém triku která mě v dlouhé cílové rovince vyprovokovala k zrychlení díky tomu jsem předběhl jí i mladšího muže jako bonus . V závěrečné fázi tak deset metrů před cílem jsem ještě odrazil útok té ženy v růžovém a doběhl do cíle jen o 1 sekundu rychleji. Mladší muž pak doběhl 4 sekundy za mnou. Doplnil jsem tekutinu a vychutnal doběhy ostatních běžců což mě bavilo hlavně některé souboje byly zajímavé i když ani zdaleka nešlo o první příčky. Když dobíhala první žena na 8 km v jejím těsném závěsu běžela Zuzana tak jsem tleskal jako o život. Pak jsem ještě s ostatními běžci co znám probrali závod a kladné pocity z něj a zatleskali nejlepším běžcům včetně druhé Zuzany .Jinak jsem byl celkově 48/137 a kategorii muži 30/47 můj čas 23:06 znamenal zlepšení mého nejlepšího času okruhu z roku 2015 o 7 sekund což mě potěšilo stejně jako to ,že jsem doběhl před několika běžeckými veterány kteří mají můj respekt. Příště snad vyřeší občerstvení na 8 km vzdálenosti kterou bych rád příští rok běžel jinak to byl dobrý závod *****