V sobotu 28. ledna se v podzemních garážích obchodního centra Mercury v Českých Budějovicích uskutečnil 5. ročník Mercury Indoor Maratonu.

Účastníci museli absolvovat 63 okruhů o délce 666 metrů, limit pro dokončení závodu byl pět hodin. Na trase byly dvě světelné tabule, na kterých si běžci mohli přečíst mezičasy, počet uběhnutých okruhů a pořadí.

Kromě hlavního závodu, kterým byl maraton, se běžel i Open závod na 4 km a také dětský charitativní běh na 666 m.

Na start maratonu se postavilo 105 vytrvalců z ČR, Polska, Slovenska a Srbska, byl překonán účastnický rekord závodu.

Vítězem se stal brněnský ultravytrvalec Daniel Orálek, který časem 2:29:11 hodin překonal traťový rekord a v budějovických garážích zvítězil počtvrté za sebou.

Na 2. místě se umístil Petr Vabroušek, který maratonskou trať zvládl za 2:43:06 a na 3. místě doběhl Milan Adamec v čase 2:44:03.

Mezi ženami zvítězila s velkým náskokem zvítězila Jana Candrová časem 3:17:23.

Na druhém místě doběhla Martina Němečková v novém osobním rekordu 3:46:34, třetí pak skončila Petra Kleinová časem 3:47:59.

Autorem příspěvku je Libor Svozil, člen Maraton klubu Seitl Ostrava, jehož oblíbenou disciplínou jsou tratě delší než 42,195km. Jeho druhou vášní je metalová hudba.