V letošním nejteplejším dnu se uskutečnil osmý závod desetidílného Hradeckého běžeckého poháru.

Po roční pauze se letos do seriálu vrátil předloňský vítěz Tomáš Cink a v podstatě má jisté prvenství. Startoval šestkát, počítá se sedm závodů, a čtyřikrát vyhrál. V posledních dvou svých startech však našel svého mistra.

V šestém závodě ho porazil o dvacet sekund orienťák Jan Gebrt (9 km za 32:25) a v osmém rovněž po celotraťovém souboji Jan Pasek – 35:00 (na foto). Cink 35:20, takže nadále drží traťák za 32:18.

„Na závodění nemám čas, takže se věnuji jenom této soutěži,“ řekl v cíli Cink, který před pár lety vyhrál i několik závodů Českého poháru v běhu do vrchu. „Žijeme s manželkou v Hradci. Já pocházím z České Třebové, manželka z Ostravy, takže dost času nám zabere víkendové cestováni za našimi rodinami. Navíc se nám před měsícem narodil syn, takže volno není téměř žádné,“ vysvětlil pohárový suverén.

Situace za ním v poháru je nyní dost nepřehledná a o umístění se rozhodne v závěrečných dvou závodech. O dvě bednová umístění usilují čtyři běžci. Veterány nad 40 let má již nyní vyhrané Jirka Doucha z Náchoda, nyní byl celkově třetí za 35:48. Druhé místo drží Jan Vejběra z CykloPokr HK.

V ženách vede Míša Lánová před Katkou Houžvičkovou, obě nestartovaly, ale zřejmě jim prvenství vyzobne Deniska Kozáková. Ta má jen pět startů, ale nyní dala 38:16.

Ve veteránkách vede Eva Vejběrová z Cyklo Pokr (46:00), ale ji má rovněž na lopatě tentokrát nestartující Šárka Sýkorová.

Kvalitně obsazená byla biková část poháru. Startoval a vyhrál republikový šampion Tomáš Brendl a v první desítce byl i elitní triatlonista Jan Volár. Soutěž žen a veteránů jeli pořadatelé běžeckého seriálu Night run, který pokračuje 12. srpna v Mostě. Tomáš Pavel doprovázel, spíše mu ujela, Pavla Obselková, která byla třetí ženou bikové části.

Devátý závod Hradeckého poháru se uskuteční v úterý 22. srpna, start běžecké části je u rybníku Biřička tradičně v 18 hodin.