19.Závod

První závod se synem a můj první závod jako jeho vodič ve mě od počátku vyvolával tíhu zodpovědnosti protože syn běžel svůj první závod a běhat začal prakticky dva měsíce před závodem . Jelikož jsme z Mostu tak na první náměstí jsme dorazily pěšky z domova vyzvedli si startovní balíček s čísly a vychutnávali si před závodní euforii v chladnějším večeru . Pak jsme se už začali rovnat na startu Avon běhu na 5 km kde byla skvělá atmosféra. My v kategorii rodinný tým jako team White Rabbit (název podle našeho domácího mazlíčka). Napětí před startem umocňovalo odpočítávání až bylo odstartováno a my pomalu díky davu vyrazily proplétající se na park Šibeník kde jsem se synem několikrát trénoval podle trasy kterou jsem zde běžel v závodě (10 km) Night Run 2015. Držel jsem se u syna a od počátku respektoval jeho tempo až jsme po 1 km doběhli k nejtěžší části trati prudkému kopci kde se to díky davu běžců co přešli do chůze celé zabrzdilo .Syn tam alespoň nabral trochu sil když tam nemohl běžet až v závěru kopce se našla skulinka mezi chodci a my konečně vyběhly na kopec . Nahoře už to bylo dobrý mohli jsme zase běžet v optimálním tempu i když i na mě bylo dost pomalé , ale tohle byl v podstatě závod mého syna tak mi to zase tak nevadilo. Krátce po třetím kilometru nás překvapila změna trasy která znamenala cca 200 metrů prodloužení tam jsem ho musel trochu povzbudit . Syn to zvládal statečně a na 4 km z kopce dokonce zrychlil tak , že jsem ho sotva dohonil až jsme doběhli kolem skate parku do městské části . Poslední kopeček a kolem divadla jsme seběhli na náměstí kde sto metrů před cílem syn zasprintoval jako Bolt předběhl ještě tři běžce a doběhl pro medaili šťastný do cíle.Já 8 sekund za ním šťastný , že to dokázal. Jinak syn zaběhl trať 5,2 km za 34:21 pořadí 232/424 já za 34:29 pořadí 236/424 . Náš rodinný team White Rabbit byl 5 z 18 týmů , ale hlavním je ,že jsme závod dokončili a to ,že syn byl ze závodu nadšený . Tak splnil se mi velký sen běžet závod se synem . ****