S časem 22:49:37 vybojoval Radek Brunner (SK Babice) fantastické druhé místo na 246 km dlouhém běhu z Atén do Sparty. Zaběhl tak osmý nejrychlejší čas historie a zároveň se stal historicky pátým nejrychlejším běžcem. Čas, který zaběhl, by mu loni pohodlně stačil na vítězství. Za sebou nechal i japonského mistra světa v běhu na 24 hodin Ičikawu.

Zvítězil Litevec Aleksandr Sorokin – 22:04:04, třetí doběhl Nikolaos Sideridis – 22:58:40. První ženou v cíli byla mistryně světa z Dublinu a světová rekordmanka Polka Patrycja Bereznowska – 24:48:18, která tímto časem překonala ženský traťový rekord.

Martin Hokeš skončil na krásném 12. místě – 25:52:29, Roman Tomášek na 22. místě – 27:27:49

Registruj se na 3. Starobělské Lurdy, 12. listopadu, 3,2 km běh, Bělský les, Ostrava, originální medaile, 3000 koblih, teplý čaj, ZDE

„Asi se mi dneska něco povedlo. Ale vypadá to, že se sem budu muset ještě jednou vrátit, abych se pokusil zkompletovat sbírku. Tenhle závod byl z říše snů. Řecký soupeř mi to nechtěl dát zadarmo a rvali jsme se o každý metr. Dělat si po 235km trháky? Co to jako je? A skalpy mista světa Ishikawi a vicemista světa Bialobrezského z letošní 24 hodinovky v Belfastu? Hmm. A jako třešnička ten čas? Pod 23 hodin tu běžela jen ultramaratonská elita-Yannis Kouros, Scott Jurek, Ivan Cudin, no a letos Sorokin a nějakej Brunner. Loni jsem doběhl za rozbřesku, letos byla ještě tma jak v pekle. Myslím, že jsem to nepodělal. Jsem tak rozbitý jak snad ještě nikdy. Asi budu spát,“ napsal svým fanouškům na facebooku Radek Brunner.