23.Závod

Před rokem po zdravotních problémech jsem na tento závod jel se snahou o závodní restart a se skromnější ambicí nežli na letošní 5 ročník .Dorazil jsem tam se Zuzanou a Mírou S. který nás tam odvezl z Mostu v zázemí sportovní haly jsem si vyzvedl číslo 199 . Bylo tu spousta známých který jsem rád viděl většina z nich běžela půl maraton který se tu běžel poprvé. Podle mě by , ale šestka stačila ten závod se tak jmenuje tak mi tu ta půlka přišla tak nějak navíc a trochu narušující tradici. Počasí bylo bláznivé chvilku déšť pak slunečno duha na nebi i na čelenkách s jednorožcem některých běžců. Nakonec jsem se rozhodl pro lehkou bundu a krátké kalhoty na startu jsem se postavil skoro až na konec mezi více než tři sta běžců . Když bylo odstartováno dav se rozběhl v pomalém tempu až asi po 300 metrech se dalo běžet rychleji a více předbíhat snažil jsem se dohnat ztrátu . Do toho vylezlo sluníčko a začalo mi být teplo což byl pravděpodobně jeden z důvodů mého lehkého kolapsu na 2,5 km (začala se mi motat hlava) musel jsem pro to zvolnit tempo. Naštěstí začátkem 4 km jsem krizi překonal a chytil druhý dech . Předběhl jsem pro to několik závodníků a hlavně závodnic. Vynechal jsem občerstvení něco málo před 5 km i když jsem si před závodem říkal , že si to pivo místo vody tentokrát dám . Po 5 km jsem běžel chvilku trochu osamoceně až těsně před mostem jsem se dotáhl na skupinku běžců. Pak předběhl jednu slečnu a staršího muže,ale pár běžců mě taky předběhlo nebo mi uteklo .V poslední zatáčce jsem byl povzbuzen jednou ženou která stála u trati a dodala mi tím energii. Možná díky tomu mě nedohnala skupina běžců za mnou a v cílové rovince jsem se tak ještě těsně dotáhl za jednu slečnu .Doběhl jsem do cíle v čase 33:55 což je o proti loňsku zlepšení o 2:19 je to dobrý, ale bylo by to lepší nebýt unavený z práce nebo kdybych se lépe vyspal .V cíli jsem dostal povedenou kovovou medaili a výborné Rakovnické pivo.I když závod je to skvělý zázemí organizace atd. tak ta trať mi moc nesedí časté změny tempa díky zatáčkám a vracečkám prostě brzdí a mám s tím problém. Jinak jsem spokojen celkově 148 z 302 takže v první polovině kde nebývám moc často . Mezi muži 106/145 taky docela dobrý 38/48 v kategorii. Někteří běžci a běžkyně které znám mě dost překvapili ,že skončili za mnou stejně tak i ti co překvapivě doběhli přede mnou. Zpátky do Mostu jsem jel s Martinem N. protože Míra S.a Zuzka ještě byly na trati půl maratonu. S Martinem N. jsme v autě dobře pokecali a já zakousl chutnou bagetu co jsem tu dostal a zalil ji zaslouženým pivem.*****