Jubilejní dvacátý ročník Mikulášského běhu na pardubické Dukle vyhrál, stejně jako vloni, lídr pořádající Hvězdy Pardubice Jan Janů.

Několikanásobný český šampion v běhu do vrchu dal rovinatou tříokruhovou trať v místním parku o délce 5,4 kilometru za 17:18 minuty.

Na této trati se běželo potřetí, takže traťový rekord drží nadále Petr Vitner časem 15:59. Stejná situace je i v ženách, kde první vítězka na nové trati – Monika Hloušková zapsala čas 18:40.

Janů běžel na čele v prvním okruhu ve trojici s oddílovými kolegy Pavlem Hladíkem a českým šampionem v chůzi Lukášem Gdulou. Po prvním kole ztratil kontakt Gdula (17:56), v druhém kole Hladík (17:29). I na čtvrtém a pátém místě byli vytrvalci Hvězdy, Adam Růžička (18:15) a Tomáš Halbrštát (18:56).

V soutěži žen vedla dvě kola vítězka veteránek 45 – 54 let Anna Krátká (23:17), ale v náběhu do závěrečného okruhu šla před ní Denisa Kozáková (23:04), nej 35 – 44 let, obě startují za Hvězdu, i když jedna žije ve Svitavách a druhá v Hradci Králové. Celkově třetí byla nej mladá – pardubická Monika Jehličková (23:29).

Ženy nad 55 let vyhrála chrudimská Zdenka Chlubnová za 26:34. V závodě nastoupila i nejstarší aktivně závodící česká vytrvalkyně Magda Jelínková z Černilova (72 let) a zaběhla pěkný čas 34:56.

Kvalitní účast byla i v mužských veteránských kategoriích. Nejmladší veterány vyhrál Milan Uchytil, celkově šestý, za 19:11. V této kategorii uspěl pořadatel Klamošského krosu Marcel Jordanov, který stejně jako nedávno v Srchu na desítce vybojoval třetí místo – 21:34.

V padesátnicích navázal na sršskou půlmaratonskou bednu Pavel Šimonek, také z Hvězdy, třetí za 22:24.

Šedesátníky překvapivě vyhrál slatiňanský Radmil Brožek – 23:39 před Vladimírem Břízou z Orla na Chrudimsku, oba startují za KRB Chrudim, – 24:10. Třetí místo vybojoval nejznámější pardubický kavárník Milda Bajer. V sedmdesátnících bojoval polovinu závodu o prvenství Matěj Jelínek ( 29:56) z hradeckého Černilová s domácím Jirkou Pšeničkou (31:32). Mezi diváky byla i mistryně světa v běhu na osm set metrů Lída Formanová, jejíž syn vybojoval v mládežnické kategorii bednu.