V okolí bylo několik centimetrů sněhu, ale na Chrudimsku skoro jarní pohoda. Před startem začalo sice trochu sněžit, ale nakonec se ukázalo sluníčko. Taková byla letošní Vánoční Malá cena Monaka, v pořadí již 337. závod.

Absolutně nejlepší byli ti, co už zde jednou dokázali zvítězit. Závod s přehledem vyhrál Michal Honzíček, vítěz dvou závodů v roce 2016, z pořádajícího KRB Chrudim. Krosovou členitou trať s typicky podzimním povrchem o délce deseti kilometrů dal za 38:04 minuty.

Druhý byl spolufavorit Miloš Kratochvíl, vítěz středeční devítky v Srchu, z pardubické Hvězdy 38:47 před druhým mužem ze Srchu Václavem Rohlíkem z AC Pardubice 38:58.

Po půl roce se na monackou trať vrátila Ingrid Tillmann z Čáslavi a opět byla nejlepší. Tentokrát v osobáku 42:37 a celkově desáté místo. Za ní doběhla další mladá Alena Voborníková z Chotěboře – 44:25, běžela i její maminka Eva za 63:30. Třetí mladou byla Markétka Hronová z Chacholic na Chrudimsku za 49:35.

Nejlepší ženy z listopadového Monaka si prohodily pořadí. Ženy nad 45 let vyhrála Hanka Bulvová z Chrasti za 47:14, tedy celkově třetí, před Annou Krátkou z Hvězdy – 47:48.

Krátká musela dát do finiše všechny síly, aby udržela pozici před nejlepší ženou 35 – 44 let Denisou Myslivcovou z Lípy nad Orlicí. Její jmenovkyně, není to sestra, Pavla byla před týdnem nejlepší ženou Veveřího trailu. Druhou ženou v mladých veteránkách byla Miluška Kührová z pořádajícího KRB Chrudim – 51:06.

Nejstarší, ale ne poslední, účastnicí byla Maruška Šlechtová z Jaroměře –57:38. „Letos jsem si splnila svůj sen a v závěru října absolvovala první maraton. S časem 4:40 hodiny a hlavně výkonem na trati jsem velmi spokojená, běžela jsem absolutně rovnoměrně a musím poděkovat za cenné rady běžecké legendě Jirkovi Soukupovi. Prostě jsem se nikam nehnala.“ Jirka o víkendu nezahálel a dal si silniční běh Hodonín – Skalica.

Vánoční Monako si dala Lenka Doubek (66:47) s pejskem a její manžel Petr ho v čase pod 50 minut absolvoval se sportovním kočárkem.

Závod na 3,6 kilometru vyhrál Tomáš Mocek z AC Pardubice za 13:38.