Třicátý devátý ročník Novoročního běhu Josefa Poupěte, dříve výborný vytrvalec a později nezapomenutelný předseda pořádajícího KRB Chrudim, vyhrál český reprezentant v chůzi Lukáš Gdula z pardubické Hvězdy.

Za jarní teploty dal závod centrem města Chrudim o délce 3,88 kilometru za 12:40. Trať je sice většinou rovinatá, ale v koncovce čeká běžce výběh na chrudimské náměstí, kde na pětistech metrech musí zvládnout 26 výškových metrů a následně je na sedmistovce do cíle seběhnout. V roce 2014 tady Gdula vytvořil traťák 11:47.

Obhájce prvenství Miloš Kratochvíl, který zde běžel mnohokrát, podlehl v úvodu závodu volání davu. Jeho část po několika desítkách metrů i za nechtěného přispění jednoho pořadatele odbočila do boční uličky. Miloš závod asi vypustil, protože doběhl až jedenáctý za 14:26. Jeho kategorii 35 – 44 let vyhrál celkově druhý Milan Římal ze Sokola Kolín – 12:56.

Dav strhl i vítězku kategorie nad 45 let a celkově nejlepší ženu Annu Krátkou také z Hvězdy. Ta však zabojovala a spolufavoritku Denisu Myslivcovou (vítězka Silvestrovského běhu v Kostelci) doběhla a předběhla. Krátká, která v konkurenci více jak dvou stovek startujících byla na 32. místě navíc zapsala rekord kategorie 15:58. Druhá Deniska vyhrála ženy 35 – 44 let za 16:16, celkově 41. místo.

Její kamarád Michal Honzíček z KRB Chrudim byl třetí absolutně za 13:19. Třetí ženou byla vítězka mladých žen Markétka Hronová z Chacholic za 17:07.

V závodě tradičně byl i nejstarší český maratonec Jirka Soukup, který v Chrudimi se symbolickým číslem 91, zahájil svoji 91 sezónu.