Tradiční únorovou destinací kam vyjíždějí elitní čeští vytrvalci je holanský Apeldoorn.

„Holandsko můj srdcový závod Midwinter Marathon, kde jsem devětkrát vyhrála maratón. Maratón jsem vyměnila za Mini Marathon neboli 10 mil, kde jsem si doběhla pro krásné druhé místo,“ uvedla Petra Kamíková z Olomouce.

Z více jak tří tisíc startujících byla celkově na 29. místě za 59:22 (16,2 km). Vítězná závodnice z Belgie vyhrála za 58:20.

Na této trati byl desátý Pavel Brýdl z Trutnova – 55:50. Vyhrál francouzský závodník za 49:24.

Pětadvacítku si dal několikanásobný český šampion v maratonu Petr Pechek, původem také Trutnovák nyní žijící v Praze. Celkově byl devátý za 1:23:22, vítězný vytrvalec z Německa zapsal 1:17:27. Kamil Krunka z Náchoda doběhl jako třináctý za 1:25:08.

Na bedně jako druhá ženy byla další česká maratonská šampionka Radka Churáňová z Prahy, která však léta startuje za Loko Trutnov. Radka byla v konkurenci více jak dvaapůltisíce startujících celkově na padesátemšestém místě za 1:38:15. Vítězná závodnice z Německa dosáhla času 1:33:48.