Velký běžecký návrat předvádí v únoru Tomáš Pozler (42 let) z SK OMT Pardubice. V mládí se profiloval jako výborný duatlonista. Delší dobu o sobě nedal vědět a nyní už jako čtyřicátník během týdne dvakrát běžecky uspěl.

V sobotu byl celkově druhý v kratším závodě v Pardubicích, když ho porazil jen borec z Dukly Praha a reprezentant Jáchym Kovář. Ve středu si dal letošní čtvrtý závod Zimního poháru Srchu a ve stylu start cíl vyhrál. Navíc na pěti okruhové asfaltové devítikilometrové trati zaběhl a třídu lepší čas než vítězové předchozích závodů – 31:48 minuty.

Druhý proběhl cílem hradecký Tomáš Heller za 32:36, vítěz mladíků. Třetí pardubický veterán Milan Uchytil – 32:47 a čtvrtý Václav Rohlík z AC Pardubice – 33:42. Za předchozími výkony zaostala nejlepší žena Taťána Metelková ze Sokola Hradec Králové – celkově šestá za 34:50.

Před závěrečným březnovým závodem vede průběžné pohárové pořadí Rohlík před Metelkovou. Triumfy máš však v rukou průběžně třetí Miloš Kratochvíl z Hvězdy Pardubice, který tentokrát nestartoval a má na svém kontě dvě prvenství. Teoreticky bez šance není ani čtvrtý Heller.

Padesátníky vyhrál po třetí zase bou Jan Vejběra z CykloPokr Hradec Králové za 36:54, o půl minuty lépe než v lednu a šedesátníky legendární havajský ironman Petr Polanský z Pardubic za 40:28.

Celkově druhou ženou únorového závodu byla hradecká Péťa Schwaningerová – druhá veteránka za 42:09 a i třetí byla z kategorie 35 – 49 let – domácí Jan Horáková startující za Café Bajer Pardubice – 43:20. Nejznámější pardubický kavárník Milda Bajer také vyrazil a byl druhým šedesátníkem za 48:24. Ženy nad 50 let vyhrála opět Hanka Hellerová, maminka Tomáše, z Hradec Králové za 47:12 a mladé ženy Lenka Benedová z pořádajícího SK Srch za 48:04.

Závěrečný závod Zimního poháru Srchu se uskuteční ve středu 14. března se startem v 18 hodin.