V úvodním závodě Velké ceny východních Čech v bězích vyhrál stejně jako před rokem Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují. Běžec z Náchoda měl stejného hlavního soupeře jako vloni, a to v Marku Uvizlovi z SK Studenec. Ano je to syn běžecké legendy Iva Uvizla, který ho na závod doprovázel.

Desetikilometrový obrátkový rovinatý silniční běh – Úpická 10, se uskutečnil za příjemných zimních podmínek, vítr mírný. Na druhém kilometru běžela na čele startovního pole čtyřčlenná skupinka. V následujícím kilometru z ní odpadli nejlepší čtyřicátníci František Vagenknecht z Jičínska (34:09), přijel tradičně na kole, a Jindra Král z Iscarexu (33:16). „Na obrátce jsem cuknul i Markovi,“ řekl v cíli spokojený vítěz, který zapsal čas 32:10. Druhý Uvizl ztrácel 21 sekund. Letos bych se chtěl Velké ceně více věnovat a i zkusit tento zajímavý běžecký seriál vyhrát," dodal v cíli Kamil, který byl v loňském ročníku druhým mužem Velké ceny.

Soutěž mladých žen vyhrála vloni Uvizlova sestra Martina (39:03), letos nestartovala, stejně i absolutní vítězka Taťána Metelková z Hradce Králové (37:15), která však vyhrála souběžně konaný orienťácký kros v Hradci, takže podle očekávání, ale nakonec po celkem jednoznačném průběhu vyhrála Anetka Khýrová ze Dvora Králové nad Labem za 40:15. Náskok před domácí veteránkou Renčou Hájkovou – 40:49 si utvořila již v úvodu závodu a konstantně ho po celé trati držela. Druhou mladou byla v desítkovém osobáčku Erika Kičinová z Pardubic za 48:19.

Po startu běžela celkově třetí vítězka kategorie 45 – 54 let Anna Krátká z pardubické Hvězdy (44:01), ale v posledním kilometru ji udělala nejlepší juniorka Kamila Šimková z Bohdašína (43:53).

Nejstarší veteránky vyhrála legendární Hanka Vacková ze Sokola Strakoč za 57:26. Opět excelentní výkon předvedla sedmdesátnice Magda Jelínková z Černilova – 70:01.

Padesátníky vyhrála další běžecká osobnost – Bořek Jančík z Hořic – 36:21. Zaujal i výkon nováčka v této kategorii Jardy Mazače z Police nad Metují – třetí za 38:37. Kategorie sedmdesátníků byla narvaná nováčky. Vyhrál veteránský mistr světa v běhu do vrchu Olda Šmída z Maratonstavu v krásném čase 42:00. V této kategorii nastoupil i nejstarší účastník závodu Milan Vorel ze Slatiňan (78 let), který si zopakoval loňský výkon – 82 minut.