V neděli se konal 37. ročník Kobeřické dvacítky. Závodu se zúčastnilo 154 běžců. Počasí bylo slunečné, 16°C.

Brzy po startu se na čele utvořila tříčlenná skupina ve složení Marek Causidis, Jan Zemaník a Oldřich Kokošek.

Nejrychlejší z nich byl nakonec Causidis (Buff/Salomon), který zaslouženě zvítězil za 1:09:50. Druhý doběhl Jan Zemaník (Salomon-Suunto – 1:10:12, třetí pak Olda Kokošek (LightBike Team – 1:10:18).

„Dnes se mi od startu běželo skvěle. Honza s Oldou hned od startu určovali tempo závodu, a já zhruba někde na 14. km zrychlil, vytvořil si menší náskok, který se mi do cíle podařilo udržet,“ popsal vývoj závodu na špici vítězný Causidis.

Jen pro zajímavost, traťový rekord drží Radek Cingálek s časem 1:02:13, ženský traťák Alena Peterková – 1:09:09, oba zaběhli rekordy v r. 1994.

Ženy ovládla Petra Pastorová – 1:23:38 z MK Seitl Ostrava. Pro druhé místo si doběhla, letos v životní formě běhající, Ivana Zbořilová (BK SAK Karviná – 1:25:59), třetí skončila Jana Adamcová (OCR Runners Ostrava – 1:26:26).