Úvodní závod Iscarex cupu 2018 v Kunčině u Moravské Třebové vyhrál veterán Tomáš Fliedr ze Sádku u Poličky za 36:13 minuty. Vzhledem k počasí by závodu slušel spíše název Deset zimních kilometrů.

Teplota na nule, když se končilo, mínus dva, ledový protivítr především v první půlce, místy sněžení.

Startoval i vítěz předchozích dvou ročníků a traťový rekordman (34:16 z roku 2016) Ondřej Svoboda z pořádajícího oddílu AK Moravská Třebová.

„Dneska to na vítězství nevidím,“ konstatoval před startem. Jak řekl, tak to bylo. Na čele závodu běžel s pozdějším vítězem. „Soupeři jsem cuknul zhruba na osmém kilometru a nepatrný náskok jsem držel až do cíle,“ řekl v cíli spokojený Fliedr. Druhý Svoboda dal 36:24. Třetí proběhl cílem Martin Moravec za 37:40, jeho sestra je známá lyžařka a bratr televizní vypravěč.

Osmý byl nejlepší padesátník Vladimír Buriánek za 39:40. Nováčkem v této kategorii je letos Míra Rautenkranc z Vysokého Mýta. V osmdesátých letech minulého století jeden z nejlepších domácích triatlonistů, který v roce 1988 byl třetím Čechem, který dal havajského Ironmana, tehdy za 10:45 hodiny. Tentokrát byl v kategorii třetí za 41:11.

Šedesátníky vyhrál Mirek Štyndl ze Svitava za 47:03. Nejstarším účastníkem závodu byl sedmdesátník Miroslav Pecháček z Dolní Dobrouče – 66:56.

V soutěži žen si loňské prvenství zopakovala nejlepší z kategorie 35 – 44 let Alena Kriklová z Jaroměřic. Letos zapsala čas 42:37, tedy o dvě minuty lepší výkon než vloni. Na podzim si dala osobáček v půlmaratonu časem pod 1:30 hodiny. Traťový rekord ale nadále patří vítězce prvního ročníku Martině Novákové – 41:51.

Druhou ženou v cíli byla nejlepší mladá Hana Reslová za 43:46. Třetí, vítězka kategorie 45 – 54 let, Markétka Černá z Lanškrouna startující za Iscarex – 44:38.

Čtvrtá byla Ladislav Marková ze Svitav ( 48:19), která letos obdržela v rámci krajské sportovní ankety ocenění jako veteránka za své triatlonové ironmanské výkony. Její syn Jakub vyhrál juniory za 40:09. Pátou ženou, třetí v nejmladší veteránské kategorii, byla Pavla Šimůnková z Iscarexu – 50:20.

Ženy nad 55 let vyhrála Jana Sekyrová ze Svitav (61:27), druhá byla Miloslava Keprtová z Iscarexu (74:59), která letos slaví sedmdesátiny. Se samostatným startem se uskutečnil Hobby běh na 3,8 kilometru. V něm byli nejlepší Matěj Papežík (15:11) a Agáta Borková za 21:31.