Další závod Iscarex cupu ovládli v domácím prostředí vytrvalci Hvězdy Pardubice. Po vlažnějším začátku splnil roli hlavního favorita pardubické Jarní hodinovky na dráze Pavel Dymák, který na tartanovém oválu Hvězdy uběhl 16531 metrů.

Úvodní třetina závodu patřila jeho oddílovému kolegovi Mojmíru Drymlovi, který nakonec zapsal 15922. Za nimi probíhal souboj nejen o celkové třetí místo, ale i o prvenství v kategorii čtyřicátníků. Zde měla soutěž podobný průběh jako souboj o celkové prvenství. Nejdříve dlouho vedl Jirka Doucha z Náchoda startující tradičně v barvách Hvězdy (15569), ale nakonec ho v koncovce zdolal Tomáš Fliedr ze Sádku (15784), který vede tuto kategorii v poháru. V úvodu závodu byl ve hře ještě Miloš Kratochvíl rovněž z Hvězdy ( 13510).

Pátý byl druhý muž nedávného Přeboru Pardubického kraje v silničním běhu, ten vyhrál Dryml, Karel Radiměřský z Iscarexu – 14922.

Celkově šestý byl bezkonkurenční vítěz prvního rozběhu Matěj Řemínek z AC Choceň – 14517. V tomto rozběhu, který se běžel ještě za velmi slunečného počasí, které dávalo závodníkům řádně zabrat, byla vidět ke konci i chůze, startovaly dvě odvážné ženy. Ono si jich na tuto hlavně psychicky náročnou trať nikdy moc netroufne.

Od startu vedla sólo běžící svitavská závodnice Hvězdy Anna Krátká(12871). Za ní polovinu závodu vzorně spolupracovala s muži Lenka Flídrová (12559) z Iscarexu. Závodnice se nedávno přímo utkaly ve Svitavské desítce a zde měla v koncovce více sil Lenka. Krátká se jí na pardubické dráze snažila doběhnout o okruh, ale Lenka zkušeně její atak odrazila.

V tomto rozběhu zaujal výkon šedesátníka Vaška Goldbacha z Týniště nad Orlicí, který v úvodu závodu běžel předposlední, ale výborně si rozložil síly a nakonec zdolal několik soupeřů (12088). Další zajímavostí závodu byl fakt, že na hodinovku dorazil závodník až z Českého Krumlova – Jaroslav Novák – 12800.