Marek Procházka ze Šumperka jako nejlepší čtyřicátník se stal absolutním vítězem šestého ročníku Půlmaratonu údolím Moravské Sázavy v Zábřehu. Za tropického počasí dal Procházka, který vyhrál první ročník tohoto závodu, silniční jednadvacetiki­lometrovou trať za 1:21:28. Druhý proběhl cílem další veterán – domácí Ondřej Sikora – 1:22:27. Třetí byl nejlepší mladík David Jílek – 1:22:59.

Soutěž žen patřila Evě Filipiové ze Šumperka. Pátá žena z letošního českého maratonského mistrovství doběhla celkově na sedmém místě – 1:28:29. Druhá Nina Bartoňová z Brna zapsala 1:36:50. Celou cílovou rovinku bojovaly o třetí místo Alena Hénková z Kovalovic – 1:37:47 s nejlepší ženou nad 45 let Markétou Černou z Iscarexu – 1:37:50.

Padesátníky vyhrál Jan Scheuer z Lanškrouna za 1:30:29, šedesátníky Jan Bláha z Dobrušky za 1:38:28 a sedmdesátníky Slovák Viliam Novak – 1:48:19.

Startovní pole uzavírali nejstarší účastníci závodu. Osmdesátník Jiří Engliš z Vávrovic dal 2:57:18 a o čtyři roky starší Jiří Pejpal z Prahy – 3:14:27.