V atletice se bude zřejmě opět objevovat na předních pozicích jméno Jan Pešava. Ale není to běžec s historicky nejlepšími českými výkony (jsou dosud platnými rekordy jako třeba 10 km na dráze za 27:48 minuty z roku 1998 a půlmaraton za 1:01:31 v roce 1997), ale jeho osmnáctiletý syn.

Pořadatelé 11. ročníku Běhu Dobroučským krajem na Ústeckoorlicku, Pešavovi žijí v Jablonném nad Orlicí, mu udělili výjimku a v rámci přípravy mohl běžet hlavní závod na náročné členité trati na cca 11 kilometrů (v propozicích bylo 10,3 km, ale pořadatelé po závodě připustili, že trať je delší). Junioři, ženy a veteráni nad 60 měli absolvovat 7,5 kilometru, ve skutečnosti spíše osm.

Absolutním vítězem se stal Pavel Hrdina z Jablonného nad Orlicí, který patří k nejlepším domácím závodníkům v terénních překážkových bězích. Spolu s Pešavou absolvovali první okruh. V náběhu do druhého, kde bylo nejprudší stoupání Pavel rozhodl – 40:52, druhý Pešava 41:14.

Jan Pešava mladší musí mít běžecké geny, i jeho maminka za svobodna Jitka Krátká patřila ve své době k nejlepším domácím vytrvalkyním. Dědeček František Krátký na tomto závodě vyhrál kategorii (výše zmíněnou osmičku) sedmdesátníků se sedmiminutovým náskokem – 39:37. První junior na této trati Jakub Simon dal 38:19.

V soutěži žen byla nejlepší partnerka Pavla Hrdiny Martina Vévodová za 34:17. Druhá Tereza Kalousová 36:10 a celkově třetí byla Barbora Nováková 36:57.