Vítězem Krkonošského půlmaratonu, který měl start i cíl v Žacléři na Trutnovsku, se stal Jan Hruška. Lyžař trutnovského Kasper – Swix Teamu, který na nedávném ABB Trutnovském půlmaratonu vyhrál desítku, zdolal náročnou horskou trasu v okolí Rýchor, nejvýchodnější částí Krkonoš, která startující zavedla do nadmořské výšky jednoho tisíce metrů se součtem stoupání téměř devět set metrů za 1:31:40 hodiny.

Druhý proběhl cílem Josef Pešl z Berouna za 1:33:10 a třetí Radek Toman z AFK Kornice – 1:33:54.

Nejlepší ženou byla Romana Brumlichová z Hronova (na foto číslo 10) , která dala 1:57:04, vloni byla Romča druhá. Toto umístění letos vybojovala Johana Macková z Prahy – 1:58: 28, třetí byla Eva Pončová (st. číslo 11) z Jaroměře – 2:01:45.

„Moc děkuji za parádní zážitek, skvělou organizaci a celkově podařenou akci. S rodinou jsme si moc užili. Už se těšíme na příští ročník,“ uvedl absolutně třináctý Jiří Samec – 1:49:44. „Krásný závod,vše perfektně připravené, ráda se vrátím,“ dodala Markéta Říhová, která uzavírala startovní pole.