Dokonalé vyvrcholení měl letošní ročník Hradeckého běžeckého poháru. Před posledním desátým závodem bylo vlastně téměř o všem rozhodnuto, přesto se sešla velmi kvalitní konkurence.

Podle předpokladů dorazila nejlepší běžkyně soutěže. Taťána Metelková si po zásluze doběhla pro pohárové prvenství v kategorii nad 40 let. Táňa je i ženskou traťovou rekordmankou v dvouokruhovém lesním mírně členitém krosu o délce osmi kilometrů časem 29:34, tentokrát 30:33.

Martin Jor nakonec může říci, že byl skutečně nejlepším běžcem letošního ročníku, i když vzhledem k menšímu počtu absolvovaných závodů se nedostal na bednu. Co start to prvenství, pět, ale počítalo se sedm závodů, takže nakonec 4 místo do 39 let. V posledním závodě tradičně v sólo běhu dokonce překonal rekord Jaromíra Hradeckého o čtyři sekundy – 28:03.

Další velkou osobností Hradeckého poháru je už tradičně Jirka Doucha z Náchoda. Nejlepší čtyřicátník soutěže dokonce třikrát vyhrál závod celkově. V posledním klání byl však v kategorii poražen dalším Náchoďákem Markem Kinclem, o němž nebylo delší čas slyšet. – 29:53. Doucha 30:20.