V neděli se konal už 122. ročník populárního závodu Běchovice-Praha.

Novinkou letošního ročníku bylo, že všechny příchozí kategorie včetně kategorií veteránských startovaly současně v jednom hromadném startu.

Letos se na startu neobjevil loňský mistr republiky Jakub Zemaník, který trénuje ve Vysokých Tatrách.

A tak si to mezi sebou rozdali Jiří Homoláč a Vít Pavlišta. Rychlejším z nich byl nakonec Homoláč (VSK Univerzita Brno), který zaslouženě zvítězil v čase 0:30:00. Druhý Pavlišta (AC Slovan Liberec) dosáhl na čas 0:30:27. Pro bronz si doběhl Viktor Šinágl (PSK Olymp Praha) – 0:31:06.

Naposledy zaběhl tak kvalitní čas jako Jirka Homoláč v roce 2005 Róbert Štefko – také 0:30:00.

„Dneska se mi běželo dobře. Od začátku jsem se snažil běžet tempově. To akceptoval jen Víťa Pavlišta, od kterého jsem se odpoutal někde na 6,5. km, pak už jsem se snažil do cíle doběhnout v čase pod 30:00, což se bohužel nepovedlo. Ale jsem rád, že jsem běžel svůj nejlepší čas na Běchovicích,“ komentoval svůj parádní výkon vítězný Homoláč.

Mezi ženami si pro mistrovský titul doběhla Kristýna Dvořáková – 0:34:46. Druhá skončila Adéla Stránská – 0:35:33, třetí Barbora Jíšová – 0:36:18.

Výborného času dosáhl 83letý Vítězslav Jantsch – 0:56:23. Závodu se zúčastnil taky 91letý Jirka Soukup – 2:07:50.