Tradiční lesní běhání na Palkovických hůrkách pod taktovkou Běžeckého Klubu Kubánkov letos pokračovalo v sobotu závodem Podzimní Kubánkov 2018. Na startu se sešlo přes 170 účastníků, kteří přijali pozvání pořadatelů na nově navržené prodloužené trasy.

Do letoška se Kubánkov na jaře a na podzim běhal na trasách ±16 a 8km. Aby mohl pořádající klub závodníkům předvést Hůrky v celé kráse, prodloužil trasy na 21,1km+⇅750m a 10,5+⇅350m. Náročný půlmaraton nahoru-dolu přilákal na start místní velká jména.

Asi díky tomu někteří účastníci bezprostředně po závodě komentovali, že na Podzimním Kubánkově se konalo Mistrovství Beskyd a že to byla nultá etapa Lysacupu.

Půlmaraton

Na trase půlmaratonu v mužích zvítězil a stanovil tak rekord Marek Causidis (BUFF/SALOMON TEAM) časem 1:27:37; úspěšný návrat na Kubánkov, když si jarní závod nechal překvapivě utéct ve prospěch mistrovství Evropy v ultratrilau. Druhé místo vybojoval Jakub Ambros (AKEZ Kopřivnice) s časem 1:30:51. Třetí se umístil Nikola Ivanov (Bicykly.cz) s časem 1:33:09.

V ženách dominovala na půlmaratonu a traťový rekord stanovila Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava/ČPZP) s časem 1:48:26. Druhá se umístila Marie Zelená (Alpsport Team) za 2:02:48. Vítěznou trojici uzavírá Lenka Stryková (Stryk Team) výkonem 2:07:50.

Čtvrtmaraton

Na trase čtvrtmaratonu zvítězil a stanovil traťový rekord Jakub Boček (Novatop Lapierre) s výkonem 45:43. Druhé místo vybojoval David Flaša (ABSTINENČNÍ REPRE) s časem 46:08. Třetím místem si obhájil pravidelné pódiové umístění na Kubánkově Daniel Šindelek (MK Seitl), který doběhl za 47:02.

V ženách byla na čtvrtmaratonu nejrychlejší Zuzana Ožanová (Fklidu Brno) v čase 51:38. Druhá se umístila pravidelná účastnice Andrea Krstevová (LightBIKE Running Team) s výkonem 52:26. Třetici nejrychlejších žen uzavírá Kateřina Klepáčová (TJ Slezan Frýdek-Místek) s časem 55:30.

Pořadatelé děkuji za účast a parádní výkon všem zúčastněným a těší se na viděnou na květnovém Jarním Kubánkově 2019. Více o závodech BK Kubánkov najdete na stránkách www.kubankov.cz.