Úpice slavila běžecký svátek. V sobotu se 10.11.2018 se sešlo na jubilejním 45. ročníku Běhu Dlouhými Záhony velké množství závodníků všech věkových kategorií. Závod byl tentokrát i prvním závodem Zimní běžecké ligy.

Potěšující pro organizátory bylo, že se na startu sešlo přes 100 závodníků v mládežnických kategoriích, kde všichni předváděli velice dobré výkony i díky tomu, že tento závod byl „Orelským přeborem“.

Před hlavním závodem byl odstartován závod vítězů 45. ročníků na 250m. Na startu se sešlo mnoho dřívějších i dnešních reprezentantů, včetně olympijských reprezentantů v lyžování p. Berana, Böhma, Paulů a dalších. Hlavní závod na 7 km vyhrál František Vágenknecht z Asteru Jičín před Matějem Zímou z Loko Trutnov a Jindřichem Králem z Iscarexu Česká Třebová.

V kategorii žen vyhrála Bára Havlíčková ze Svojetic před Janou Solánskou a Blankou Paulů obě z TJ Maratonstav Úpice.

Odpoledne bylo na Městském sále slevnostní zakončení MARATONSTAV ČESKÉHO POHÁRU V BĚHU DO VRCHU, vyhlášení nejlepších vrchařů za rok 2018 a připravena kompletní termínovka dalšího ročníku vrchařského seriálu.