Pavel Dvořák z Prostějova vyhrál premiérový ročník běžeckého závodu Mikulecký Yetti. V loňském závodě, který se však běžel jako Olomoucký Yetti, byl druhý. Druhý byl Luděk Durďák z Rohatce za 50:40.

Závodníci neměli přesně stanovenou trasu, ale museli proběhnout dvěma kontrolními body. Start i cíl závodu byl u Sokolovny v Lužicích u Hodonína. Jeden kontrolní bod byl u areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích a druhý u nepříliš vzdáleného vodojemu.

Pavel Dvořák, který byl letos druhým mužem celkového pořadí Českého poháru v běhu do vrchu, proběhl trať za 48:59 minuty a podle jeho času a údajů zveřejněných od jiných běžců lze konstatovat, že ideální délka závodu byla kolem třinácti kilometrů. Nejlepší ženou byla Renata Michálková ze Sokola Luhačovice – 64:50.

Samostatně, před startem běžeckého závodu, se na trať vydali chodci. Nejlepším byl Petr Hampl z Mutěnic za 2:03:29 a celkově druhá byla Monika Stodůlková z Mikulčic za 2:06:56.