Na Svatém Kopečku nás tradičně jako v posledních letech uvítal ujetý sníh a místy ho ležela fakt slušná vrstva. Takže opět rozhodovalo správné obutí, jak je to tu v posledních letech pravidlem. Kdo si vzal hřeby, rozhodně na tom pořádně vydělal.

Martin Ocásek si vítězství takticky pohlídal

Sice se s Martinem Ocáskem z Krnova / 35:0I/ držel na trati Pavel Dvořák /AC Prostějov- 35:04/, ale Martin si v závěru lehce zrychlil a v klidu si doběhl pro vítězství. Tomáš Blaha /AK Kroměříž – 35:14/pak za oběma vytrvalci běžel v desetivteřinovém odstupu, ale přiblížit se k nim nedokázal. Ovšem třetí místo bylo jeho, protože další borci už běželi přece jen kus za ním.

Martina Novotná pokračuje ve skvělých podzimních výkonech

Je vidět, že se zrodila na moravských silnicích nová běžecká hvězda. Jinak ani nejde popsat šokující bleskový vstup Martiny Novotné /AK Kroměříž – 20:34/ mezi ženskou elitu na Moravě. I na Posluchově lehce utekla všem soupeřkám.

Ovšem opět zde skvěle běžela i Jana Matějíková /Liga 100 Olomouc – 21:25/, která přece jen tak moc daleko za Martinou nebyla. Třetí místo pak dokázala vybojovat po velmi dobrém výkonu Kristýna Otevřelová /Liga 100 Olomouc – 22:04/.

Začátkem února se na Svatém Kopečku se vždy běží na Posluchov

32. ročník Běhu na Posluchov připravili společně Extrémsport Olomouc a SK HANÁ Orienteering na tradiční trati na Svatém Kopečku u Olomouce. Závod se započítává jako již pátý v pořadí do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro rok 2019. Obrátková trasa závodu vede po silnici od zdejší základní školy lesem až na okraj Posluchova a měří 10 km. Ženy se otáčejí dřív a běží jen 5 km. Specifikou je běh s čipy na orientační běh, kterým si musí označit každý závodník proběhnutí obrátkou i doběh do cíle.

Na trati byl místy opět poměrně náročný terén

To konstatovali vcelku všichni, co neměli na nohách hřeby. Přesto se přece jen dalo běžet i bez nich, jen to o dost víc klouzalo. A v každém případě ať už boty na orientační běh s hřeby, tretry, či alespoň nesmeky těm, kdo si je vzali, hodně pomohli.

„Bez treter by se mi tak dobře neběželo,“ potvrdila mi v cíli Martina Novotná. „Ještě, že jsem Ondru Němce poslechla. Díky tomu jsem nemusela ani běžet naplno.“

„V týdnu jsem byla nemocná, tak jsem cítila po obrátce, že mi dochází síly, Ale i tak jsem spokojená, protože mi to pořád běželo dobře,“ popsala své pocity po závodě Jana Matějíková.

„Kdybych se nevzala boty na orieňták s hřeby, těžko bych to zvládla dnes tak rychle, jak se mi to povedlo,“ doplnila debatu v cíli Kristýna Otevřelová.

„Hřeby jsem si po zvážení všech pro i proti ani nevzal. Dostaly přednost nakonec krosovky a myslím, že jsem na tom zase tak moc neprodělal,“ přiznal se mi Martin Ocásek. „Ani jsem nešel naplno, ale spíš si hlídal Pavla, abych pak jen včas nastoupil a nemusel o vítězství nakonec před cílem urputně bojovat.“

„Šlo mi to taky bez hřebů docela dobře,“ konstatoval Pavel Dvořák. „Na Martina jsem ve finiši neměl, ale Toma jsem si pohlídal.“

„Dnes mi to prostě neběželo,“ trochu smutně mi přišel oznámit Tomáš Blaha. „Nedokázal jsem se na kluky přede mnou dotáhnout. Na nějaké zrychlení ani v závěru moc nebylo.“

V podstatě hned po závodě zamířila tradičně většina běžců do hospůdky „U kameňa“ k Petře Kamínkové, kde probírali svoje zážitky z dnešního souboje s kamarády a s tratí.

A hlavně si vesměs všichni přáli, aby ta zima už rychle skončila a konečně přišlo jaro. Taky to tak vidím.

Výsledky