Do zažitého stereotypu vítězů závodů Kunětické devítky přineslo jeho letošní čtvrté pokračování zásadní změnu. Na hlavní devítikilometrové trati vedoucí dvě třetiny okolím dominanty Pardubicka Kunětické hory, závěr je přímo v masívu, vyhrál Martin Jor z Runsport teamu (na foto), který krosovou v závěru celkem dosti členitou trať dal za 33:16. „Původně jsem chtěl závodit v úterý v Hradci, ale déšť změnil moje plány. Na Kuňce byl závod v hezkém prostředí a v závěru i celkem výživný kopeček.“ Před druhým v cíli Ondřejem Pleskotem měl náskok přes minutu – 34:29.

Celkově šestá byla nejlepší žena závodu Marta Fenclová z Ac Pardubice za 35:23, která s přehledem porazila trojnásobnou vítězku v řadě z letošního ročníku, lyžařku Markétu Zeiskovou – desátá za 36:14. Devatenáctá byla Katka Kubiasová z Vlčkovic za 39:10.

Pro zajímavost na devítce drží traťáky současný triatlonový eliťák Jan Volár 30:41 a hradecká Taťána Metelková – 35:02, také z roku 2016.

Také na kratší 4,5 kilometrové trati se radovali letos poprvé Michal Zoubek za 18:41 a Michaela Pajorová za 21:58.

Další Kunětická devítka se běží 12.6. se startem v 18 hodin.